Ubuntu 8.10 Intrepid Alpha 5 Yayınlandı

Başlatan Eren, 07 Eylül 2008 - 23:30:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Ubuntu 8.10 Intrepid Alpha 5 Yayınlandı. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni eklenen özellikler;

* Genel Wireless sürücüleri dağıtımın içerisine gömüldü.
* Artık Ubuntu mobil hattınız üzerinden 3G bağlantı desteği veriyor. Bu sayede 3G teknolojini kullanarak Ubuntu kurulu bilgisayarınızdan veri alışverişi yapabilir ve 3G üzerinden İnternet bağlantısı kurabilirsiniz. Ubuntu bu özelliği ile bu hizmeti veren ilk dağıtımlar arasına girdi.
* Gnome sürümü 2.23.91, Linux kernel sürümü2.6.27 oldu.
* Dizüstü bilgisayarların fonksiyon tuşları artık Ubuntu'da çalışabiliyor.
* Ağ bağlantı aracı istekler doğrultusunda yenilendi.
* Bildirilen hataların bir çoğu giderildi.
* Alpha 5 Ubuntu 8.10'a eklenecek özelliklerin barındığı ilk Alpha sürümüdür. (Alpha 1,2,3 ve 4 olan sürümlerde bu özellikler yoktu)

Önemli Not: Bu sürüm geliştirici sürümüdür. Teknik bilgisi yetersiz, acemi kullanıcıların yüklemesini önermiyorum. Test sürümü sayıldığı için sistem tam manası ile kararlı değildir.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Semih

Hayırlı olsun 3G çok güzel bi özellik hatta 4G gelmek üzere biz kulllanamıyoruz.
A.Semih Türk

eren

3G'den daha önemli bir gelişme var, sonunda WPA sorunu çözüldü.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1925.msg35638#msg35638
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

erginemr

Hayırlı olsun. Hardy geldiği zaman, durup dururken yaşanan sistem çökmeleriyle, ve ardından gelen kablosuz ağ problemiyle sadık kullanıcılarından büyük tepki almış, Ubuntu gerileme sürecine girdi yorumları yapılmaya başlamıştı. Bu açıdan, Ubuntu geliştiricilerinin, Ibex için kullanıcı şikayetlerine kulak verip bu yönde hareket etmeleri çok umut verici bir gelişme.

Umarım, Ubuntu hep böyle yükselişte olur.  :)

hikmet Murat

Bu anladığım kadarıyla yeni sürüm.Peki bu sürüm çıktığığında yüklemek için baştan mı yükleme yapacağız.Yoksa güncellemeyle iş bitecek mi?

erginemr

Ubuntu Intrepid Ibex yayınlandığında (yaklaşık 1 ay sonra), Güncelleme Yöneticisi'ni kullanarak, mevcut Hardy Heron'dan kolaylıkla yükseltme yapabilirsiniz.