farklı masa üstleri ve bir başka soru

Başlatan bilonemsi, 13 Mart 2012 - 02:08:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bilonemsi

arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemediğim için genel başlığı altına açtım..

ben 11.10 kubuntu kullanıyorum ve gayet memnunum ama diğet masa üstlerinide denemek istiyorum gnome gibi kurulumu kubuntu üzerine yaparsam bir sorun olurmu sistem performansı gibi??

birde ilk kubuntu da ilk açılışdaki programları nasıl kapata bilirim findostaki msconfig gibi bişey var mı..
uzak durun bağımlılık yapıyor...

http://www.qutuphane.com/

Sherlock Holmes

Yükleyeceğiniz farklı masaüstünü farklı bir kullanıcı hesabıyla farklı bir oturum açarsanız,
performansta farklı durumlar oluşmayacaktır,. öntanımlı düzeyde olan ortamlar için kastediklerim geçerli.

Açılıştaki uygulamalar,
/.config/autostart konumunu inceleyiniz.

Fakat bahsettiğim konum öncesi Forumdaki mevcut konuları inceleyiniz öncelikle....,

heartsmagic

Masaüstleri ile başlangıçta açılan uygulamalar için @Sherlock Holmes'ün belirttiği dizine ya da masaüstlerinin kendi ayarlarını yaptığın yerlere bakabilirsin. Mesela 11.10 ile işler biraz değişti. Servis düzeyinde çalışan uygulamalar için bum gibi bir uygulamayı kurabilirsin. Ancak neyin ne olduğuna emin olmadan kaldırma o servisi başlangıçtan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OtakuMan

Alıntı yapılan: bilonemsi - 13 Mart 2012 - 02:08:27

gnome gibi kurulumu kubuntu üzerine yaparsam bir sorun olurmu sistem performansı gibi??

Sanırsam bir problem çıkmaz
Official Blog
This is my planet

ÇÜNKÜ KAMBAK OLMAK BUNU GEREKTİRİR

decent

Ubuntu yüklemesini uzun süreli düşünüyorsanız benim tavsiyem;
"Farklı masaüstleri denemek için iki ayrı disk bölümüne iki ayrı yükleme yapmaktır."

Örnek:

sda1 «|» Ubuntu «|» Unity «|» Gnome Shell «|» Cinnamon

sda2 «|» Ubuntu «|» KDE «|» OpenBox «|» XFCE vd.