[Çözüldü] Oturum açma hatası

Başlatan Serdar21, 16 Mart 2012 - 17:18:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Serdar21

İyi çalışmalar arkdaşlar...
Biraz önce güncelleme yapıyordum kubuntuda ama güncelleme sırasında güncelleme ilerlemez oldu hiçbir yanıt vermiyordu, bilgisayarı yeniden başlatmak istediğimde izin vermiyordu güncelleme açık olduğu için bende fişten kapatmak zorunda kaldım çünkü hiçbir program açılmıyordu güncelleme sırasında ve acilen kullanmam gereken programlar vardı yeniden başlattım zorla kapattıktan sonra bilgisayarı, ama bu sefer kullanıcı adım veya şifremi kabul etmiyor oturum açamıyorum, ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?

furkankalkan

ctrl + alt + f1 ile konsola düştüğünüzde giriş yapabiliyor musunuz ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Quaoar

Alıntı yapılan: Serdar21 - 16 Mart 2012 - 17:18:35
İyi çalışmalar arkdaşlar...
Biraz önce güncelleme yapıyordum kubuntuda ama güncelleme sırasında güncelleme ilerlemez oldu hiçbir yanıt vermiyordu, bilgisayarı yeniden başlatmak istediğimde izin vermiyordu güncelleme açık olduğu için bende fişten kapatmak zorunda kaldım çünkü hiçbir program açılmıyordu güncelleme sırasında ve acilen kullanmam gereken programlar vardı yeniden başlattım zorla kapattıktan sonra bilgisayarı, ama bu sefer kullanıcı adım veya şifremi kabul etmiyor oturum açamıyorum, ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?

aynı sorun bendede olmuştu ama bende muse ve wireless çalışmıyordu.
sudo apt-get upgrade
ve ardından
sudo apt-get dist-upgrade
komutu ile düzelmişti.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mart 2012 - 17:26:32

eğer oturum açmadan konsolu açabiliyorsanız bir önceki mesajımdaki kodları deneyin .kubuntu bazı güncellemelerden sonra sapıtıyor.

Serdar21

Evet ctrl + alt + f1 ile giriş yapabiliyorum, ama verdiğiniz kodlarla işlem yapmak istediğimde password kısmında takılıyorum, incorrect password hatası alıyorum onaylanmıyor upgrada işlemi...

furkankalkan

1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
2. Grub ekranına geldiğinizde sürenin durması için AŞAĞI/YUKARI tuşlarından birine basın.
3. Kullandığınız sistem hangisi ise üzerine gelin ve e tuşuna basın.
4. kernel ile başlayan satıra gelin ve e tuşuna basın.
5. Satırın sonuna şunları ekleyin: rw init=/bin/bash (Not: İngilizce klavyeye göre yazmanız lazım.)
6. Enter tuşuna basıp onaylayın ve b tuşuna basıp sistemi başlatın.
7. Sisteminiz şifre sormadan root hakları ile komut satırını başlatacaktır.
8. passwd root komutu ile root kullanıcısın şifresini belirleyin. reboot yazıp bilgisayarı yeniden başlatın.(Burada da ingilizce klavye düzenine göre yazmanız şart.)
9. Ctrl + Alt +F1 ile komut satırına girin ve root kullanıcı olarak giriş yapın
10. apt-get upgrade  ve apt-get dist-upgrade komutlarını veriniz.
11. reboot komutuyla bilgisayarı yeniden başlatınız.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Serdar21

karnelle baslayan bir satir yok burda olan satirlar sunlar
Setparams 'ubuntu, linux 3.0.0-12-generic ile'

Recordfail
Set gfxpayload=$linux_gfx_mode
Isnmod gzio
Insmod part_msdos
Insmod ext2
Set root=' (hd0,msdos6) '
Search --no-floopy filan filan devam ediyor birsuru karakter var bunun altinda
Linux /boot/vmlinuz-3.0.0-12 filan filan birsuru rakam yine onunda altinda son
Initrd /boot/initrd. Img-3.0.0-12-generic
yaziyor

Telefondan yaziyorm bunlari kusura bakmayin ancak bukadar oluyor, simdi ne yapmaliyim?

if

@Serdar21, Linux satırının sonuna yazacaksınız.

Serdar21

Dediklerinizi yaptım
reboot
komutuna kadar reboot yapılamaz diye ingilizce bişeyler yazdı bende yine fişten kapattım, sonra
apt-get upgrade
komutunu verdiğimde N sürücüsü, sonra 2-3 sürücüye daha ulaşamadığını söyleyen bir hata verdi altındada elle düzeltmek için
sudo dpkg --configure -a
komutunu verin yazıyordu yapsammı yapmasammı ikileminde kaldım yaptım birsürü şey yüklendi sanki sistem baştan yükleniyordu programlar filan kuruldu bitince denedim
apt-get upgrade
komutunu oldu bu sefer yeniden başlattım grub'ta bir tanede previous linux versions diye bir satır daha oluştu, önemli değil benim için oturum açıldı şuan * her şey eskisi gibi çok teşekkürler sağolun :)
yanlız birisi neler oldu özetleyebilirmi bana :)

decent

Kubuntu' da güncellemeyi uçbirimden mi yoksa Synaptic veya Muon ile mi yapıyorsun ?
Başka bir ifade ile, kapatmak zorunda kaldığın sırada güncelleyici olarak hangi yazılım çalışıyordu ?

Serdar21

Muon ile yapıyorum muon yüklü geldiği için, muon ile çalışıyordum, memnun değilim ubuntudaki paket yönetcisiyle kıyasladığımda çok karmaşık, ve neyin yüklendiği neyin silindiği çok karışık birsürü paket var bir şeyi yüklerken, daha sade, iyi bir yönetici varmı?

decent

Muon ile bu tarz sorunlar yaşanabiliyor.
Lütfen güncellemeyi uçbirim üzerinden yaprak tekrar deneyiniz ve hata oluşursa hatayı buraya Kod etiketi içinde aktarınız.
İstersen Synaptic de kullanabilirsin.

sudo apt-get install synaptic

Serdar21

tamam teşekkürler şimdi kuruyorum synaptic'i, ben bir şey öğrenmek istiyorum, muon ile mesela bazı yükseltmeler görünüyor ama muondaki güncellemelerde görünmüyor onlara nasıl ulaşabilirim uçbirimden eğer herhangi bir yükseltme varsa programlar için?

decent

Uçbirimden
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get upgrade
komutlarından hemen sonra varsa güncellenecek veya yeni yüklenecek paketleri sıralar...

Ayrıca Synaptic ile Özel Filtreler sekmesine bakabilirsin.

Serdar21

teşekkürler decent, iyi çalışmalar...

decent

Rica ederiz, yardımcı olan diğer üyelerimize de teşekkür ederiz.
Eğer sorun kalmadı ise ilk iletinin başlığına [Çözüldü] etiketi ekleyebilir misin ?

Serdar21

Herkeze teşekkürler tabiki kimsenin yardımını görmezden gelemem, açıp okuyana bile teşekkür ederim... iyi çalışmalar tekrar...

heartsmagic

Etiket için teşekkürler. Sadece ufak bir hatırlatma yapalım :) Etiketi sona değil de başa ekliyoruz. Bu ufak düzeltmeyi yaparak konumuzu kapatalım.

Not: Sonradan onu da düzeltmişsin, tekrar teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.