[Çözüldü]KDE'de farklı masaüstlerinde farklı klasörler

Başlatan nasilolcekbuisler, 09 Mart 2012 - 16:48:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: eribol - 12 Ocak 2011 - 19:53:12
Örnek bir resim koyabilir misiniz? Zira kde kullanma sebeplerimden biri bu ama ben bunu gnome'da hiç görmedim, yapanı da görmedim.

kde de onu nasıl yapıldığını bir türlü bulamadım anlatırmısın?

eribol

SUDO dergisinde yayınlanan kde yazısında yazılmıştı.

Not: Gnome'da belirtilen seçenekler gerçek anlamıyla her masaüstünü birbirinden ayırmaz. Bunu yan uygulamalar kendi seçenekleriyle ve kısıtlı seçeneklerle yapar. Ancak kde'de her sanal masaüstü gerçek anlamıyla birbirinden bağımsız bir şekilde hareket edebilir.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: eribol - 09 Mart 2012 - 17:01:16
SUDO dergisinde yayınlanan kde yazısında yazılmıştı.

Not: Gnome'da belirtilen seçenekler gerçek anlamıyla her masaüstünü birbirinden ayırmaz. Bunu yan uygulamalar kendi seçenekleriyle ve kısıtlı seçeneklerle yapar. Ancak kde'de her sanal masaüstü gerçek anlamıyla birbirinden bağımsız bir şekilde hareket edebilir.

ben aynı zamanda o masaüstüne ait pencerelerde olsun istiyorum.mesela 1.masaüstündeyim,fire fox ve pdf belgesi var 2. ye geçince bunlarda görünmesin istiyorum.sudo larda baktım göremedim.

eribol

O ayar hem gnome'da hem kde'de hem de xfce'de var. Pencere başlığına sağ tıklayıp görebilirsiniz durumu. Yani ben bunun anlatılacak kadar kıymetli olduğunu düşünmediğimden yazmamışımdır :)

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: eribol - 09 Mart 2012 - 20:22:20
O ayar hem gnome'da hem kde'de hem de xfce'de var. Pencere başlığına sağ tıklayıp görebilirsiniz durumu. Yani ben bunun anlatılacak kadar kıymetli olduğunu düşünmediğimden yazmamışımdır :)

:) ben hala göremiyorum bu ayarı adı şanı nedir bunun?pencere başlığına sağ tıklayınca masaüstüne seçeneği var omu acaba?ona tıklayınca tüm masaüstleri-1.masa üstü  2. masaüstü yazıyor.
bende şimdi 2.masaüstü seçili mesela . 1.masaüstüne geçince o sayfa kayboluyor ama görev yöneticisinden kaybolmuyor hala orada duruyor.

eribol

İstediğinizi yapmışsınız zaten :) Kde'de herkes kendi işine bakıyor. Görev yöneticisinde görünüyorsa onun ayarlarından sadece geçerli masaüstü uygulamalarını gösterebiliyor olmalısınız. Ben görev yöneticisi kullanmadığım için şu an bakamıyorum.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: eribol - 09 Mart 2012 - 21:25:31
İstediğinizi yapmışsınız zaten :) Kde'de herkes kendi işine bakıyor. Görev yöneticisinde görünüyorsa onun ayarlarından sadece geçerli masaüstü uygulamalarını gösterebiliyor olmalısınız. Ben görev yöneticisi kullanmadığım için şu an bakamıyorum.
görev yöneticisi ayarları--filtreler--sadece geçerli masaüstündeki görevleri göster  :)

if

İletileri bölüp uygun bölüme taşıdım. Sanırım istenilen elde edilmiş. Kilitleyelim.