[Çözüldü] Ubuntu yüklersem harici hard diskim çalışır mı?

Başlatan sergun, 10 Mart 2012 - 10:00:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sergun

Başlıkta da söylediğim gibi ben windows kullanıcısıyım ubuntu yüklemek istiyorum yüklesem acaba harici harddiskim çalışır mı?

altintasi

@sergun Öncelikle hoş geldiniz.

Bahsettiğiniz harici diskiniz taşınabilir disk ise Windows'ta nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde kullanabilirsiniz. Eğer kasanızın içindeki başka bir diskten bahsediyorsanız daha detaylı bilgi vermeniz gerekiyor.
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

krwlng

Bir dvd veya usb diske ubuntu kalıbını yazdırıp canlı olarak ubuntu ile açabilirsiniz sistemi, bu şekilde neyin çalışıp çalışmadığını kolaylıkla görebilirsiniz. Bu önerimden sonra, windowsun gördüğü fakat ubuntu da çalışmayan bir cihazım olmadığını belirtmek isterim, hatta windowsta sürücü gerektiren bir çok donanımım ubuntu sayesinde sürücü yüklemeden kullanılabilir hale geldi.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

OnurK

Elinizdeki harici disk büyük ihtimalle çalışacaktır. Fakat çok küçük bir ihtimal ama, desteklenmeyen donanımlar kernel panic ekranını görmenize de yol açabiliyor.
We are silenced by the night.

ekinox2

dostum meraklanma hiçbir sorun yaşamazsın flash harici hdd problem yok

heartsmagic

Alıntı yapılan: ekinox2 - 09 Nisan 2012 - 00:42:39
dostum meraklanma hiçbir sorun yaşamazsın flash harici hdd problem yok

Flashlarda da normalde yok. Anormal durumlarız olabilir tabi, bazı belleklerde dosya taşıma işlemlerinde yavaşlama söz konusu olabiliyordu. Son denememde onu da görmedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.