ati xpress x1250-ekranda çizgi problemi

Başlatan alkan, 09 Mart 2012 - 20:18:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alkan

notebookumda ubuntu kullanıyordum ancak bir problem vardı yuklemeden oldugunu düşündüm ve bugun tekrar yükledim ancak problem devam ediyor. resimdeki gibi üst barın altında çizgiler var ubuntu 2d den oturum açınca böyle bir çizgi çıkmıyor acaba ekran kartı driverlarımdan mı? açık kaynak kodlu sürücüleri yüklemeyi başaramadım.. forumda konuları okudum ancak tam olarak hangisi benim kartım için uygun anlayamadım birde bazı kodlar denedim ama mesa driverlarını yükleyemedim aşagıdaki gibi problem alıyorum. yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar?
ekran kartım ati radeon xpress x1250
zuza@zuza-linux:~$ sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg-core libgl1-mesa-glx:i386 libgl1-mesa-dri:i386 libgl1-mesa-glx:amd64 libgl1-mesa-dri:amd64
[sudo] password for zuza:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
E: libgl1-mesa-glx:amd64 paketi konumlandırılamıyor
E: libgl1-mesa-dri:amd64 paketi konumlandırılamıyor

heartsmagic

Sürücüler zaten yüklü ve devrededir, senin ek olarak bir şey yapmana gerek yok. Şurada senin sorunun için hata kaydı açılmış:
https://bugs.launchpad.net/unity/+bug/889519

Fakat geliştiriciler geri bildirim istemişler, verilmediği için de hata kaydında bir gelişme gösterilmemiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alkan

teşekkürler dostum peki bu ekran kartıyla ilgili dimi? ben cd ile yukleme yapmıştım dvd kalıbıyla yukleme yapsam birşey değişir mi?

burk

@alkan güncellemeleri aldıysanız bir farkı yoktur.

alkan

Teşekkürler @burak aldım güncellemeleri.. unity ile ilgili bir problemim var şimdide onu unity bölümüne açtım bu konu kapatılabilir

burk

@alkan sorun çözülmediği için sadece kilitliyorum.