compiz

Başlatan hamit, 08 Mart 2012 - 02:40:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hamit

Desktop Wall eklentisi tarafından sağlanan largedesktop özelliği aynı zamanda Masaüstü Küpü eklentisi tarafından da sağlanıyor.ekran gitti nasıl geri alırım

cagriemer

sudo apt-get update
sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
ccsm

Yukaridaki komutlar kurulu degilse ccsm'i yukleyip calistirir. Oradan eklentileri kapatmayi deneyebilirsiniz.

hamit

compiz herşeyi yükledim ama hiçbirşeyi çalışmıyor ve hemen herşeyde bir bağımlılık iptal ediyor.sonra sistem çöküşü yeniden kur.anlamadım yardım bekliyorum.

if

mv ~/.compiz ~/.compiz-old
mv ~/.compiz-1 ~/.compiz-1-old
ile compiz ayarlarını sıfırlayın ve sonra masaüstü küpünü tekrar deneyin.

Düzenleme: n -> m harf değişikliği.

elviskilli

Merhaba
Bende herşeyi yükledim ama bende hiçbirşey çalışmıyor. Yani  "Masaüstü Küpü"  ve  "Küpü Döndür" seçenekleri seçili olduğu halde compize ait hiçbir şey çalışmıyor.

if

elviskilli

elvis@Tux:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2013 - 16:02:10

elvis@Tux:~$ glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) Ivybridge Mobile x86/MMX/SSE2
    GL_NV_conditional_render, GL_AMD_draw_buffers_blend,

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2013 - 16:02:59

elvis@Tux:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev c4)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 3 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM77 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
02:00.0 Network controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8188CE 802.11b/g/n WiFi Adapter (rev 01)
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 07)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2013 - 16:05:08

elvis@Tux:~$ xrandr
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1366 x 768, maximum 8192 x 8192
LVDS1 connected 1366x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 309mm x 174mm
   1366x768       60.0*+
   1360x768       59.8     60.0 
   1024x768       60.0 
   800x600        60.3     56.2 
   640x480        59.9 
VGA1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2013 - 16:05:59

elvis@Tux:~$ /usr/lib/nux/unity_support_test -p
bash: /usr/lib/nux/unity_support_test: Böyle bir dosya ya da dizin yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2013 - 16:06:42

elvis@Tux:~$ /usr/lib/nux/unity_support_test -p --compiz
bash: /usr/lib/nux/unity_support_test: Böyle bir dosya ya da dizin yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2013 - 16:07:33

elvis@Tux:~$ jockey-text --list
'jockey-text' uygulaması aşağıda geçen paketlerde bulunabilir:
* jockey-common
* jockey-common
Şunu deneyin: sudo apt-get install <seçili paket>

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2013 - 16:09:10

@if ,  durumum yukardaki şekildedir. Şimdi bana düşen nedir? İlgilendiğin için teşekkürler.

if

@elviskili, şu anda hangi masaüstü yöneticisini kullanıyorsunuz? Unity mi Gnome-Shell mi?

elviskilli

@if  anladığım kadarıyla Xfce (Ubuntustudio 12.10) kullanıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ocak 2013 - 10:16:57

@if , bu arada yeni bir sorun peydahlandı. Dün akşam güncelleme yaptım. Sabah dizüstünü açtıktan 50 saniye sonra kendiliğinden kapanmaya başladı. 5 defa denedim , hepsinde de 50 saniye sonra kapanıyor. Bu sorunu hangi başlık altına açmamı istersiniz?

heartsmagic

Kapanma sorunu için yeni bir başlık açabilirsin. Güncelleme esnasında neler güncellendi bunları hatırlayıp hatırlamadığını, güncellenen paketler arasında çekirdek varsa eski çekirdekle de aynı sorun olup olmadığını ekleyebilirsin. Kapanmanın detayları da önemli. Meselâ 50 saniye dediğin ilk açılıştan itibaren mi yoksa giriş yapıyorsun sisteme ondan sonra mı vs.

Bu başlıktaki sorun için XFCE üzerinde Compiz girişte başlatılıyor mu?
compiz --replace ccp
ile bir dener misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

elviskilli

@heartsmagic  kapanma sorunu için şu başlığı açtım:   http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37440.0

Ayrıca verdiğin komutu girdim fakat sonucu görmeme rağmen kayıt alana kadar kapanıyor.

heartsmagic

Tamam, diğer sorun daha önemli. Onu çözebilirsek eğer bunu tekrar denersin.

elviskilli

elvis@Tux:~$ compiz --replace ccp
compiz (core) - Info: Loading plugin: core
compiz (core) - Info: Starting plugin: core
compiz (core) - Info: Loading plugin: ccp
compiz (core) - Info: Starting plugin: ccp
compizconfig - Info: Backend     : ini
compizconfig - Info: Integration : true
compizconfig - Info: Profile     : default
libprotobuf ERROR google/protobuf/message_lite.cc:123] Can't parse message of type "metadata.PluginBrief" because it is missing required fields: info
compiz (core) - Info: Loading plugin: mousepoll
compiz (core) - Info: Starting plugin: mousepoll
compiz (core) - Info: Loading plugin: regex
compiz (core) - Info: Starting plugin: regex

heartsmagic

Şu durumda Compiz devreye girmiyor mu?

elviskilli

Zaten ilk kurduğumdan beri devreye girmiyordu ki. başlat menüsünüden ikona tıklarsam , sağ üst köşeye küçük bir ikon ekleniyordu. Sonrasında hiçbir efekt olmuyordu.

if

@elviskili, compiz çalışmış. Yapılması gereken Compiz pencere yöneticisini kullanacak şekilde xfce'yi yapılandırmak. Onun için de burası[1] yardımcı olacaktır.

[1] http://www.ghacks.net/2010/07/11/run-compiz-with-xfce4/

elviskilli

@if dediğin gibi yaptım,  oldu. Teşekkürler.

if