32-bit kasıyor, 64-bit mi kursam?

Başlatan Krazky, 01 Mart 2012 - 17:47:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Krazky

Merhaba sevgili dostlar...

Sistemime Ubuntu 11.10 kurdum ve bir kaç gün sistemimde kurulu kaldı. Sistemi kastığından daha doğrusu Firefox'ta sörf yaparken kasma olayından dolayı sörf yapmaktan nefret eder oldum... Bu nedenle Windows 7 ye geri döndüm. Windows da sorun olmazken çok sevdiğim Ubuntu dan hep mahrum mu kalacağım? Sistem detayları aşağıdaki gibi, acaba 64-bit kursam bu sorunu aşarmıyım? Üstelik 32-bit kurulu iken 3 gb rami 2.70 olarak görüyor...

MURATSPLAT

Senin ekran kartı sistem ramini kullanıyor. O kartın bir değişik modelini ben de kullanmıştım.

64bit hızlıdır. Sistamindeki ram de bence yeterli. 64bit 32bitten biraz daha hılzıdır. Ama uçmasını da bekleme.

Firefox'daki yavaşlamanın sebebi muhtemelen flash uygulamasıdır.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

Krazky

Peki sevgili MURATSPLAT bu durum sende olsa ne gibi çözüm getirebilirdin?

KimimBeNKi

firefox bikaç sayfa açınca kasmaya başlıyo
opera kullanıyom hiç sorun yok

altintasi

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

bigbang

Aynı sorun bende de var. Ekran kartı tümleşik olduğu için ram'den tüketiyor bu birincisi. kullandığın işlemcide benim ki gibi i3,i5,i7 serisinden bir işlemci. Ekran kartın tümleşik olduğunda işlemcindeki bazı çekirdekler grafik işlemek için kullanılıyor haliyle. Arkadaşımızın dediği gibi flash zaten firefox'un kasmasına neden oluyo. Bu durumda hem ram2den hem işlemciden de kaybediyorsun yani kasma normal. Ben kısa bir süreliğine bir ekran kartı taktım bilgisayara Nvidia'ya ait. Ekran kartı taktığınızda nispeten daha iyi bir performans alıyorsunuz.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

ekremsenturk

Firefox'un üst üste çıkardığı yeni sürümleri böyle bir sorun yaşatıyor. 3.6 sürümünde böyle bir sorun yok. Opera'nın 11 sürümünü kullanmaya başladım, sorun kalktı.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: Krazky - 01 Mart 2012 - 18:47:58
Peki sevgili MURATSPLAT bu durum sende olsa ne gibi çözüm getirebilirdin?

Flaşa karşı bir çözüm yolu yok sanırım. Lİnux'da özellikle 64bit sistemlerde flash verimsiz çalışıyor.  Arkadaşların da önerdiği gibi firefox'un alternatiflerini kullanabilirsin.

Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

matrax_41

Firefox'a adblock plus ve flashblock eklentilerini kurup deneyin.

if

Forumumuzda bu durumla ilgili açılmış onlarca başlık var, o başlıklara göz gezdirip önerileri uygulamayı deneyin.