usb parmak beleğe dosya kopyalayamıyorum

Başlatan zindanbekcisi, 01 Mart 2012 - 16:38:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ignis

Lubuntu için, yukarıda bahsettiğim gibi. 3.6gb'lık bir dosya hakkında; "Aynı dosyaları kopyaladığımda daha sağlıklı bir sonuç elde ettim gibi geldi. Geldi diyorum, çünkü dosya kopyalama hızını belirtmiyordu ancak, çubuğun doluşundan hızda ani düşüşler olmadığını sabit bir hızda gittiği de anlaşlıyordı. Yine de 12 dakikaya yakın bir sürede kopyaladı dosyaları."

heartsmagic

Kopyalama hızında sistemin nasıl olduğundan ziyada daha doğrusu yanında diskten okuma ve belleğe yazma hızı önem arz eder. Kısacası elindeki USB belleğin yazma hızı düşükse normal olabilir o hız. Fakat o boyuttaki bir dosya için bana da yavaş gibi geldi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Şimdi elimdeki bir adet USB bellekle deneme yaptım. Bellek 8GB'lık eski bir bellek, fat32 dosya sistemine sahip. 3.1GB'lık bir dosyayı yaklaşık 8,5 dakikada kopyaladı. Senin durumunda da çok yavaş görünmüyor buradan bakınca.

SilverW

Aklıma gelen tek şey "USB 1.0" olabilir fakat hesaplara bakılınca "USB 1.0" olması çok düşük ihtimal. Sisteminde kurulu bir program engel olabilir veya işlemcin çok ısınıyor olabilir.

ozgurozturk

USB belleğin bağlantısını kesmeden makineden ayırmamak gerekiyor. Derdinize derman olur mu bilmiyorum ama benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. İsterseniz ilgili konuya bir bakın.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26708.0

heartsmagic

Buradaki sorun o değil sanırım @ozgurozturk, zira ben sürekli güvenli kaldırmayı kullandım bugüne kadar.

ozgurozturk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Ağustos 2012 - 18:45:06
Buradaki sorun o değil sanırım @ozgurozturk, zira ben sürekli güvenli kaldırmayı kullandım bugüne kadar.

İlk mesaj ile son mesaj arasında konu bir hayli değişmiş, benim de gözümden kaçmış. İlk mesaj için cevap yazsam da ona da çare bulunmuş. Kusura bakmayın :)

heartsmagic