[Çözüldü] GTK için eski ve yeni kodlar aynı mı?

Başlatan microanaliz, 29 Şubat 2012 - 22:29:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

microanaliz

Bir sorum olcak C dilinde yazım sırasında eski kot yani anahtar kelimeler,veri yapısı,yazımı yenisi ile aynı sadece yeni şeyler eklenmiş ama eski den geçerli şeyler yeni sürümlerde de geçerli standart C ile C99 standardı aynı mirasa sahip ama C99 daha yeni şeylerde barındırıyor(fonksiyon bildirim veri yapıları gibi).Acaba gtk'nin eski kotları ile yeni kotları aynı mirasamı sahip.değişikse ne gibi konular farklı.
MicroAnaliz

sem

GTK3 'ün resmi referans sitesinden örnek kod:

#include <gtk/gtk.h>

int
main (int   argc,
char *argv[])
{
  GtkWidget *window;

gtk_init (&argc, &argv);

window = gtk_window_new (GTK_WINDOW_TOPLEVEL);

g_signal_connect (window, "destroy", G_CALLBACK (gtk_main_quit), NULL);

gtk_widget_show (window);

gtk_main ();

return 0;
}

Buradaki tüm kodları GTK 2'de yazdığımı hatırlıyorum. Yani geriye yönelik birimler korunmuş sonucunu çıkartabiliriz. 

Değişiklik mutlaka vardır, değişiklik olmasa da yenilik/güncelleme mutlaka vardır. Örneğin eskisinden OpenGL yoksa yenisinde vardır (misal verdim sadece) gbi farklar olabilir. Farklar eğer bu kadar belirgin değilse ancak gerekli koşullarda fark edilebilir. Ben bakındığımda yeniliklerin not edildiği bir sayfa bulamadım, büyük ihtimal vardır ama ben bulamamışımdır.

NOT: Kot derken kod demek istediğinizi varsayarak cevap verdim. İyi çalışmalar, kolay gelsin.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

microanaliz

Yazdığınız kod örneğine göre var.GTK+ ilk sürümü ile bayağı var anlayış farklı anladığım kadarı ile ufak tefek değişiklik hal edilmez anladığım kadarı ile yardımınıza teşekurler...[Çözüldü]
MicroAnaliz

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.