Ubuntu 11.10 kullanıyorum birkaç sorum var

Başlatan polat, 28 Şubat 2012 - 17:51:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

polat

merhabalar arkadaşlar ubuntu 11.10 kullanıyorum birkaç sorum olacsaktı sizlere yabancı forumlarıda dolaştım ama çözüm bulamadım 
Sorun 1 numpad çalışmıyor  sadece oturum açarken şifredeki rakamları ordan girebiliyorum çözüm bulamadım
Sorun 2 docky   dockyi  kurdum ama simgeye  tıklattığımda açılmıyor  terminalden komutunu yazdığımda çalışıyor komutuda yabancı bir sitede  buldum docky açıldıktan sonra  terminali kapattığımda dockyde kapanıyor
Sorun 3 Hdd windowsta (D:)  diye tabirli yerim   gizli durumda bunun kısa yolu varmı konuk oturumunu sildikten sonra böyle oldu  sistem ayarları yedekle ksaörler diyip ancak öyle görünür yapabiliyorum 
Sorun 4 sol taraftaki unity  araç çubuğunu kaldırmanın yolu varmı ?  yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Düzenleme Notu: Başlık değiştirildi.

decent

@polat, hoşgeldin.

** Forum düzeni gereği, bir başlıkta bir sorunu konuşmayı tercih ediyoruz.
** Bu sorunlarla ilgili üst-sağda yer alan arama özelliğini kullanırsak daha önce çözüme ulaşmış konular karşımıza gelecektir.

Docky:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26963.msg323576#msg323576

Unity paneli kaldırmak:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29755.0

polat

Çok teşekkürler @decent  acemililik peki diğer sorunlar için ne yapmalıyım ??  Bundan sonra daha dikkatli olurum teşekkürler.

decent

İlk sorun hakkında net bir fikrim yok, (dizüstü veya masaüstü olduğunu belirterek gerekli çıktıları aktarabilirsin.)

HDD bağlama görüntüleme konusu için yine arama kutusuna fstab, HDD bağlama gibi kelimeler yazarak arayabilirsiniz.

if

@polat,

1- sudo apt-get install numlockx
echo "greeter-setup-script=/usr/bin/numlockx on" | sudo tee -a /etc/lightdm/lightdm.conf

2- O komutu başlangıç uygulamalarına ekleyebilirsiniz.

3- Neredeki konuk oturumu? Windows mu Ubuntu mu?

4- Hayır. Gnome-Shell kurup farklı bir masaüstü elde edebilirsiniz.

polat

@if  ubuntu konuk oturumu   ama gerek kalmadı  yardımlarınız için çok teşekkür ederim 

if

@polat, rica ederim de neden gerek kalmadı? Çözdünüz mü?