Ubuntu Geçmelimiyim Bakarmısınız

Başlatan renihelll, 23 Şubat 2012 - 23:09:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

renihelll

Arkadaşlar pcye format atmayı düşünüyorum windows 7 şuanki pcm değişiklik olsun diye ubuntuyu seçmeye karar verdim sizce nasıl iyimidir değilse tekrar windows 7 atıyım bi ara pardus kullanmıştm çok garip gelmişti bu sefer bunu denemek istiyorum birkaç sorum olcaktı oyunlarda bu nasıl youtubede fln birçok video izledm ama birde siz söyleyin oyun performansı nasıl pc özelliklerim phenom ii x4 980 8 gb ram 1 gbcyclone power yani battlefield 3 60 70 fpslerde yüksek ayarlarda çok rahat oynadım bundada bu olur mu birde plazmaya hdmi kablom var şuan kullanıyorum ubuntudada bu sorunsuz çalışırmı son olarak ubuntu 10.10 fln var 10.11 çıktıgında update şansı varmı indirip yeniden formatmı atmam gerekiyor bunlara cvp verirseniz ve birkaçda kendi deneyiminizi yazarsanız çok güzel olur teşekkürler

heartsmagic

@renihelll, foruma hoş geldin ancak başlığın pek uygun değil. Sebepleri:

1. Burası Ubuntu forumu, sen bize Ubuntu iyi mi diye soruyorsun. Vereceğimiz cevabı az çok kestirebiliyorsundur.
2. Aradığın soruların cevapları inan forumda mevcut. Önce kendine zaman tanı, forumu dolaş. Mevcut başlıklara bak. Ardından kararını kendin ver.
3. Oyunlar için başarım nasıl diye soruyorsun, eğer sorun Windows oyunları içinse inan bu çok değişiklik gösterecektir. Yine lütfen forumda arama yap.
4. Bİr Ubuntu sürümünden bir üstteki sürüme yükseltme yapabilirsin.
5. Mümkün mertebe Türkçeye, imlâ kurallarına özen gösterirsen seviniriz. Bu şekilde yazdığında okuması da, anlaması da çok güç oluyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tefoski

- windows için yazılan oyunları linux işletim sisteminde çalıştırmak, doğru bir davranış değil kanaatine vardım,
- hiç bir şekilde windows da olduğu gibi çalışmıyorlar, zaten windows için yazılmış oyunlar,
- Linux ve windows özellikleri birbirinden farklı iki ayrı işletim sistemi,
- bu sonuçtan, Linux işletim sisteminde Linux oyunları oynamak daha doğru oluyor. 

- Bilgisayar tekniğini öğrenmek,işyapmak,bir programla *bir şeyler üretmek VB. işler yapmak isterseniz,
- bu halde mutlaka Linux kullanmalısınız DERİM.

- En önemlisi de korsan yazılım kullanmak,bedeli çok ağır olan suçtur ,[size=78%]- [/size]
- bu alışkanlık iş hayatında devam ederse (genelde böyle oluyor) suçun cezası bir gün ödenir,

- Geçerli olan cezalar aslında bir tehdit'tir,kullandığınız işletim sistemine veya programlara,
- " lisans almaya mecbursun " der.Bir başka seçenek yokmuş gibi davranır.
- Linux işletim sisteminde bu tehdit sizi ilgilendirmez . 

- İş ortamında Linux işletim sistemi kullanmak sizi bu türden belalardan koruyacağı gibi,
- " acaba bilgisayarıma virüs mü bulaştı ? " " bilgisayarıma tehlikeli bir dosya yüklediler mi ?""internet bankacılığı şifrelerimi çaldılar mı " VB.
-  gibisinden düşünler olmayan bir ortamda işlerinizi güvenle yaparsınız.

- Özgür yazılımların ne anlama geldiğine bir bakmalısınız - Linux habitatında oyunlar ikinci planda...

BirDost

renihelll

İlginiz için teşekkürler birdenemek istiyorum ubuntu gerçek sitesinden indireceğim : http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download
Türkeçemidir ?

burk

Evet @renihelll kurulum sırasında Türkçe'yi seçebilirsiniz, ayrıca;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29698.0

renihelll

Teşekkürler birde şuan elimde cd var cdye windows 7 xp vb kurmasını biliyordum buda aynımı ? sorunlarım size saçma gelebilir ama ilk defa kullanıyorum gerçekten bilmediğimden soruyorum

barış

Alıntı yapılan: renihelll - 24 Şubat 2012 - 17:21:15
Teşekkürler birde şuan elimde cd var cdye windows 7 xp vb kurmasını biliyordum buda aynımı ? sorunlarım size saçma gelebilir ama ilk defa kullanıyorum gerçekten bilmediğimden soruyorum
Kurulumu daha kolay. @burk un vediği bağlantıya bakarsanız adım adım anlatılıyor :)

ebubekirs

Evet, @burk'un verdiği linkte detayları bulabilirsiniz.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

mahira

Kurulum kolaydır ama arabirim garip gelebilir yeni Ubuntu'da... Xubuntu'yu denemenizi tavsiye ederim...