Video hazırlama yardımı

Başlatan zeusmaster, 21 Şubat 2012 - 22:23:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeusmaster

Arkadaşlar merhabalar.Mart ayının 1 ine kadar yapılması gereken bir video çalışması var.Bu video da laboratuvarımız anlatılacak,elimizdeki resimler ve videolar birleştirilerek hazırlanacak.Vakti olup yardımcı olabilecek kimse varmı acaba?Benim bu konularda hiçbir bilgim yok :(

Bu laboratuvar türkiyede tek dünyada 2. ve japonya ile Amerika arasında manyetik alanı en büyük (20 T dünyanın manyetik alanının 800000 katı yani cihazın yanına 2,5 metreden fazla yaklaşırsanız dişinizdeki dolgu bile çıkabilir )ve sıcaklığı en küçük (-272.999 C derece kadar) olan bir yer olacak. Açılışa tüm dünyadan bilim adamları ki bunlardan 3 ü nobel sahibi olmak üzere gelecekler.

Kendimizi çok iyi tanıtmalıyız ki bu sayede de Türkiyede artık * her şey yapılabilir desinler.Beni bu konuda da yanlız bırakmayacağınızı biliyorum.Şimdiden teşekkürler
Up and Running...

eribol

Alıntı YapArkadaşlar merhabalar.Mart ayının 1 ine kadar yapılması gereken bir video çalışması var.Bu video da laboratuvarımız anlatılacak,elimizdeki resimler ve videolar birleştirilerek hazırlanacak.Vakti olup yardımcı olabilecek kimse varmı acaba?Benim bu konularda hiçbir bilgim yok
Anladığım kadarıyla video kesip birleştirme işin en kolay kısmı. Bilimadamlarına laboratuarı tanıtacaksam daha çok kafayı videoları hazırlama kısmına yorardım. Elinizde tanıtıcı videolar var ise kdenlive(önerilen) ve openshot programlarını bir gün boyunca kurcalayarak o videoları birleştirebilirsiniz. Yani zor bir tarafı yok.
Alıntı YapBu laboratuvar türkiyede tek dünyada 2. ve japonya ile Amerika arasında manyetik alanı en büyük (20 T dünyanın manyetik alanının 800000 katı yani cihazın yanına 2,5 metreden fazla yaklaşırsanız dişinizdeki dolgu bile çıkabilir )ve sıcaklığı en küçük (-272.999 C derece kadar) olan bir yer olacak. Açılışa tüm dünyadan bilim adamları ki bunlardan 3 ü nobel sahibi olmak üzere gelecekler.
Buraya değinmeden geçemeyeceğim. Koca laboratuar açılmış ama bunun videolarını yapmak gerçekten öğretim görevlilerine kalmışsa durum hiç iyi değil bence. Demek istediğim kalıbını taşımalı ve o ortamda herkes kendi işini yapmalı. Ve sanırım sizin işiniz bu videoları hazırlamak değil, olmamalı da zaten. Beni ilgilendiren bir şey değil ama madem yazılmış fikrimi belirtmek istedim.
Alıntı YapKendimizi çok iyi tanıtmalıyız ki bu sayede de Türkiyede artık * her şey yapılabilir desinler.Beni bu konuda da yanlız bırakmayacağınızı biliyorum.Şimdiden teşekkürler
Koyu olarak belirttiğim kısım bir eğitimci ve bir insan olarak beni rahatsız ediyor. Elbette ki birileri tarafından onore edilmek insanı tatmin edebilir ama bu amaç olmamalı. İlk önce insanın kendine saygısı ve güveni olmalı. Bunlar var ise gerisi bonus olur.

Not 1: Sorununuzla ilgilenmediğim algısı oluşmuşsa özür dilerim ancak gerçekten belirttiğim gibi bahsettiğiniz durumda, videoları birleştirmek işin en az ağırlık verilmesi gereken kısmı diye düşünüyorum. Öte taraftan gerçekten bu işi kdenlive ve openshot programlarını kurcalayarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Kaldı ki bu iki program için SUDO dergisinde olsun video sitelerinde olsun bolca belge var.

Not 2: Bulunduğunuz konumu da göz önüne alınca imla kurallarına gösterdiğiniz ilgi pek güzel bir izlenim bırakmıyor. Şahsım adına kişi kendi iletisine ne kadar özen göstermişse ben de en fazla cevaben o kadar ilgi gösterebilirim.

zeusmaster

Alıntı YapKoca laboratuar açılmış ama bunun videolarını yapmak gerçekten öğretim görevlilerine kalmışsa durum hiç iyi değil bence. Demek istediğim kalıbını taşımalı ve o ortamda herkes kendi işini yapmalı. Ve sanırım sizin işiniz bu videoları hazırlamak değil, olmamalı da zaten.
İlk olarak bu laboratuvarın çöplük halindeki pisliklerinin temizlenmesi ve taşınması,gelen bütün cihazların(bu cihazların bazıları 400-500 kilo) taşınması tamamen tarafımızdan gerçekleştirildi.Bürokrasi okadar ağar ve hantal ki...

Alıntı YapKoyu olarak belirttiğim kısım bir eğitimci ve bir insan olarak beni rahatsız ediyor. Elbette ki birileri tarafından onore edilmek insanı tatmin edebilir ama bu amaç olmamalı.
Burada onore olan ben yada biz değil,Türkiyede bilim adına çalışan insanlar.Ben ve grubumuz zaten dünyada yeteri kadar tanınan bir grubuz.Yurt dışındaki çalışmalara katıldığımızda böyle bir laboratuvar kuracağımızı söylediğimizde bize gülüyorlardı.Çünkü Türkiye onların gözünde geri kalmış bir ülke.İşte o yüzden burada amaç grubumun değil Türk bilim insanlarının artık her alanda çağa yetiştiğini anlatabilmek.(Bizim grubun çalışmalarının çağın neresinde olduğunu zaten çok iyi biliyorlar).Çoğu grup yada bilim insanının senede çıkardığı yayını grubumuz ayda çıkartmakta...

Alıntı YapBulunduğunuz konumu da göz önüne alınca imla kurallarına gösterdiğiniz ilgi pek güzel bir izlenim bırakmıyor.
Bu konuda sonuna kadar haklısınız.Bu konuda çok büyük sıkıntılarım var.Bir dilekçeyi bile en az 3 kere yazmadan basamıyorum.Bu yüzden özür dilerim.

Yaratmış olduğum rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Up and Running...

eribol

Alıntı YapYaratmış olduğum rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Rahatsızlık verdiğinizi sanmıyorum :)

burk

zeusmaster

@burk
Gereksiz yere konu açtığımın farkına vardım.Ondan dolayı kilitlenmesini istediğim için öyle yazmıştım :)
Up and Running...

heartsmagic

Videolar için sıkıntı oluşursa diye başlığı açık bırakalım. Bence sen de etiketleme, ne zaman ki iş halledildi o zaman etiketlersin.

Gereksiz yere de konu açılmış değil. @eribol düşüncelerini aktarmış sadece ki gayet normal bu durum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tefoski

Alıntı yapılan: bahdem - 21 Şubat 2012 - 22:23:56
Arkadaşlar merhabalar.Mart ayının 1 ine kadar yapılması gereken bir video çalışması var.Bu video da laboratuvarımız anlatılacak,elimizdeki resimler ve videolar birleştirilerek hazırlanacak.Vakti olup yardımcı olabilecek kimse varmı acaba?Benim bu konularda hiçbir bilgim yok :(

Bu laboratuvar türkiyede tek dünyada 2. ve japonya ile Amerika arasında manyetik alanı en büyük (20 T dünyanın manyetik alanının 800000 katı yani cihazın yanına 2,5 metreden fazla yaklaşırsanız dişinizdeki dolgu bile çıkabilir )ve sıcaklığı en küçük (-272.999 C derece kadar) olan bir yer olacak. Açılışa tüm dünyadan bilim adamları ki bunlardan 3 ü nobel sahibi olmak üzere gelecekler.

Kendimizi çok iyi tanıtmalıyız ki bu sayede de Türkiyede artık * her şey yapılabilir desinler.Beni bu konuda da yanlız bırakmayacağınızı biliyorum.Şimdiden teşekkürler

- Size yardım edebilirmiyim bilmiyorum,
- ben bir amatörüm,
- ama siz hiç anlamadığınıza göre - ben bildiğimle sizden daha iyiyim demektir,
- belki başka kanalllardan işinizi halledebilirsiniz,
- ama bir amatöre kaldık derseniz,buyrun ...

- e posta adresinizi verin size ftp girişi vereyim ftp ile tüm dosyalarınızı vereceğim adrese gönderin,
- başlayalım... posta : tevfikozden(at)yahoo.com.tr

çalışmalar :

http://www.ceplinux.web.tr/video/ceplinux1004/ceplinux.html

http://youtu.be/Ko9gQryNP7w

http://youtu.be/hjPxG6i76wY

http://youtu.be/82c118FPAOo

Linux Ubuntu 10.04 İşletim sistemi ortamında  Pitivi video editörü ile çalışıyorum...

Esenlikler - Tevfik Özden

BirDost