[Çözüldü]Cairo dock otomatik başlatma

Başlatan gazisaltuk, 17 Şubat 2012 - 23:35:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gazisaltuk

Standart Unity oturumu ile cairo dock u otomatik başlatmak için ne yapmam gerekir.Yardımcı olursanız sevinirim.

ct

Merhaba kendim nasıl yaptığımı hatırlamıyorum ama şuradan da olması lazım:

Startup Applications (başlangıç uygulamaları olabilir türkçesi) uygulamasını açın ardından ekle ile istediğiniz programı ekleyebilirsiniz. Bende cairo dock ve glx dock ekli görünüyor. Opengl olanı seçmiştim kendi yaptığımda ikisini de eklemiş doğal olarak.

Benim yaptığımda başlangıçta çalıştır gibi bir şeyi tiklemiştim sanırım ama bulamadım şimdi ayarlarda.

heartsmagic

Bu gibi uygulamaların kendilerini başlatma seçenekleri de oluyor aslında. Ola ki menülerinde vardır, gözden kaçırmışsındır diye tekrar denetle. Olmazsa @ct'nin söylediği gibi başlangıç uygulamalarına da ekleyebilirsin kendisini.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gazisaltuk

Ekle deyince  dizin belirtmemi ekliyor.Uygulama nerede yüklü halde bilmiyorum ama ne yazık ki.

Düzeltme:  Çubuğa sağ tıklayıp cairo dock menüsünden başlangıçta çalıştır diyoruz.

bytan

Yüklü olduğu konumu belirtmeyebilirsin. Zaten belirtilen de yüklü olduğu konum değil, uygulamanın çalıştırılabilir dosyasının bulunduğu yer.

Daha sonra benzer durumla karşılaşırsan ve yerini öğrenmen gerekirse alttaki gibi bir komutla bu bilgiye ulaşabilirsin:

which gedit

Etiket için teşekkür ederek konuyu kapatalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST