Scribus Başlığı

Başlatan balik, 17 Şubat 2012 - 19:34:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

balik

Grafik ve Video bölümünde ya da forum yöneticilerinin uygun bulduğu farklı bir bölümde Scribus başlığının açılması; uygulama ile ilgili sorunların çözümü ve konuyla bilgi paylaşımının önünü açacağı kanısındayım.

matisse

sorunlarınızda yardımcı olmaya çalışırız...
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

balik

örneğin matisse yazılar için seçebileceğim 7-8 renk dışında bir seçeneğim yok.. bunun yanında psd'lerle çalışamıyorum  CMYK renk modu hatası uyarısı alıyorum..şimdiden teşekkür ediyorum.

heartsmagic

Başlık açmak için yönetici olmaya gerek yok. Bölüm diyorsak o ayrı bir konu, Scribus için fazlaca hareketlilik olursa düşünebiliriz elbette. Ancak şu aşamada tek başına bölüm açmaya gerek yok, bölüm açtığımız uygulamaların bile durumları ortada.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

querme

Scribusda psd dosyaları açılmaması tabi ki de normal * bir şey zira adobenin programı olan dergi düzenleme programı indesign da psd dosyalarını açamıyor. ama png yada jpg olarak gayet içeriye dosya alabilirsiniz. şahsen yazılarda renk seçiminde sorun şundan dolayı olabilir, ilgili renk seçimleri göster kutucuğu işaretliyse onu kaldırın. (ilgili renkler kutucuğu kullandığınız renklere göre renk öneriyor.) renk çarkından da cmyk rgb olarak düzenleyebilirsiniz. psd leri gimp programında açıp png olarak kaydedebilirsiniz. psd dosylarını açarken yüzde yüz verim beklemeyin yanlız.

bölüm olarak açılması için ilk önce onun ile ilgilenecek mod lazım. ben şahsen sürekli yapamam.