Amarok2 Beta

Başlatan tanzer, 05 Eylül 2008 - 13:05:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozanuzay

amarok 2 müzik dosyalarımı çalıştırmıyor nedendir ?

xwes

Alıntı yapılan: Çağlar - 06 Ekim 2008 - 02:30:53
Amarok kendini bozdu düşüncesindeyim. Bilmiyorum ama ilk Amarok'un bana verdiği sıcaklığı vermedi. Kde'de de denedim. Yok bence 1.4 şekil ve hız bakımından daha önde şu anda.

Çok haklisin bozdu. Ama her yeni surumle inan kendine geliyor. Bir kaç hafta oncesine kadar 1.4'u kullaniyordum. Amarokun 2.2 surumu çikinca yeniden deneme karari aldim. 2-3 haftadir 2.2yi kullaniyorum ve bayagi aliştim. Gerçekten iyi iş çikariyorlar. Zaten geliştiriciler uzulmeyin demişti, yavaş yavaş adam edecegiz demişlerdi. Benim açimdan şu an tek eksigi akilli playlist mantiginin çok karmaşik olmasi onun dişinda mukemmele yakin. Bakin size bir iki ornek vereyim:
1) 1.4 surumu yaklaşik 2 aydir album kapagi getiremiyor. Çunku last.fm sitesinde degişiklige gitti. bu sorun amarokun 2.2 surumu ile çozuldu.
2) Şarki listesinin ozelleştirimesi inanilmaz derecede size kalmiş. Hayatimda boyle birşeyle karşilaşmadim.
3) Sol taraftaki panelden "files" kismina gelip bilgisarinizdaki dosyalari goruntuleyebilir ve bunlari şarki arşivinize direkt buradan taşiyabilirsiniz. Diyeceksinizki bunda ne var. Şu var: bir klasoru seçim koleksiyona gonder deyince bir pencere çikiyor, şarkilari koleksiyona nasil taşiyim diyor. Açilan pencerede ozeli seçince yine hayatimda hiçbir yerde gormedigim dercede bir çeşitlilik var. Ornegin kafaniza gore dosyalari şoyle yerleştir diyebiliyorsunuz; once dosyaturu/şarki turu/album/santçi/çalma sayisi/şarkiismi(isterseniz buraya bir nokta yerleştirip arkasina dosya turunu de ekliyor (.mp3 gibi, bunu mutlaka yapin yoksa dosya isminin sonunda dosya turu olmayinca linux sistemler  bazen dosya turunu algilayamiyor) Bunlari belirlemek tamamen sizin elinizde. Mesela isterseniz bunlarin arasina / işareti koymaz, ya da "." koyar ya da dosya ismini direkt şoyle bile yapar: TurŞarkiciŞarkiAyrica.mp3 Mevcut koleksiyonunuzu da yine bu şekilde duzene sokabiliyorsunz.
4) Kenardaki çalan şarki ve yerel kolksiyon gibi panelleri isterseniz sekmeler haline getirebiliyorsunuz.
5) yine çalan şarki, şarki sozleri, wikipedia bilgisi gibi widgetler normalde farkli sekmelerde dururlarken eger sigarsa otomatik olarak alt alta yerleşerek kolaylik sagliyorlar.
6) yukaridaki play/pause butonlarinin oldugu çubuk da 3 farkli şekilde ayarlanabiliyor. Bu şekilde yerden tasarruf saglamaniz mumkun.
7) Herhangi bir arama sonucunuzu filan yer imlerinize ekleyerek daha sonra ayni sonuçlari çagirarak bu yer imlerini plalist gibi kullanabiliyorsunuz.

Bunlar şu an aklima gelenler. Tabi ki hala bazi onemli eksiklikleri var ama adamlarin hakkini vermek lazim çok hizli çalişiyorlar ve her yeni alt surumle telafi ediyorlar. Benim için en buyuk iki eksigi kaldi:
1) Lîstedeki bir şarkiyi direkt bilgisayardan silemiyorsunuz. (gerçi soldaki yerel kolleksiyondan yapilabiliyor ama olsun)
2) Akilli playlist ozelligini bir turlu çozemedim, karişik ve saçma.