Dil paketi , masaüstü ve ekran kartı hakkında yardım .

Başlatan atii, 15 Şubat 2012 - 18:27:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atii

Ubunutu 11.10 dizüstü bilgisayarımın D bölümüne başarıyla kurarak dün Linux dünyasına giriş yaptım . Ancak bir kaç problem oluştu ve anlamadım noktalar var forumda ve wiki de her ne kadar araştırmış olsam da kafamın basmadığı yerleri size sormak istedim .
1- Türkçe dil paketini güncellemiş olmama rağmen yeterli desteği vermediğini söylüyor ve Ubuntu'yu bu yüzden İngilizce ve Türkçe karışık kullanıyorum .
2- Masaüstünü nasıl kişiselleştireceğime dair hiç bir şey anlamadım . Ve GNO'nun güncellemesi olduğunu söylüyor güncelle dediğimde ise hata veriyor .
3- Bilgisayarım çift ekran kartlı birisi tümleşik ekran kartı diğeri ise harici NVIDIA GEFORCE GT320M windows'u kullanırken düşük grafik işlemciyi kullanıyor böylece batarya daha uzunu süre dayanıyordu . Ancak ubunutu sadece NVIDIA yı kullanıyor ve bilgisayarın şarjı daha erken bitiyor .
4- Aklıma gelmişken şunu da ekleyeyim Ubuntu yu açtığımda wifi yı kendim açmam gerekiyor nasıl otomatik yapılabilir . Ve windowsta salonda çeken internet ubuntudayken çekmiyor , wifi da çekim gücü düştü nedeni ne olabilir . Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler .

heartsmagic

@atii, foruma hoş geldin. Bir iki şeyi dile getirmek istiyorum. Öncelikle tek başlıkta tek sorun konuşmaya çalışıyoruz. Bir süre sonra sen de anlayacaksın bu durumun gerekliliğini, zira başlık senin sorularına verilen cevaplarla karışacak. İkincisi, her ne kadar araştırdım desen de cidden bazı konuların çözümleri forumda mevcut. Üçüncüsü ise sorularını sorarken mümkün mertebe detaya in lütfen.

1. Eğer doğru yaptıysan Türkçe desteğini alman gerekiyordu. Tam olarak neler yaptın? İngilizce dediğin bölümler neler?
2. Nasıl bir kişiselleştirme? Her şeyden önce hangi masaüstü? Gerçi Gnome Shell kurmuş olsan belirtirdin? Unity kullanıyorsun haliyle, nasıl bir özelleştirme/kişiselleştirmeden bahsediyoruz? GNO nedir? Tam olarak çıktıları buraya aktar lütfen.
3. Makinende Optimus teknolojisi var, forumda bu konu hakkında sabit başlıklarımız mevcut. Herkes sıkıntıyı aşamıyor, fakat aşıp da kullanan arkadaşlar var.
4. Kablosuza bir kere bağlanırsan bir sonraki sefer bunu hatırlaması lazım normalde, olması gereken bu kısacası. Nasıl bağlanıyorsun internete? Ağ kartın nedir, sürücülerini nasıl kurdun, yoksa kurulu mu geldi vs. İnternet ve Ağ/Genel bölümündeki sabit başlıklarımızdan bir tanesinde ilgili çıktıları istiyoruz, göz atıp aktar lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.