netbook tavsiye

Başlatan superpos, 15 Şubat 2012 - 09:37:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

superpos

Merhabalar,

12 inch yeni bir netbook almak istiyorum. internette gezdim çok fazla model var. acaba ubuntu için şu an en uygun marka model hangisi sizce?

nette acer, asus önerilerini gördüm ama 1 yıl öncesinin konuları o yüzden konuyu açtım.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Aequitas

Ekran boyutu Ubuntu ile uyumu etkilemeyecektir. Mühim olan alacak olduğun cihazın bileşenleri. Ben 10" olan 1015PEM modelini kullanıyorum. Dolayısıyla Asus eee PC modellerinden birini tavsiye ederim. Aldığım günden beri üzerinde Ubuntu var. Bazı ufak tefek sorunları saymazsam, ki benim kişisel kullanımımla alakalı sorunlardı hepsi, herhangi bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Bence netbook marka veya modeli yerine almayı düşündüğün cihazın kilit bileşenlerini araştırabilirsin uyum sorunu olup olmayacağı açısından. Örneğin kablosuz bağdaştırıcı modeli, varsa harici ekran kartı modeli gibi..

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

cerencalici

Ben, Packard Bell dot s kullanıyorum. Aldığım gün Windows'un yanına 11.10 kurdum, ikisi de çatır çatır çalışıyor. :)
Şu üründen bahsediyorum, bir inceleyin dilerseniz.

http://tinyurl.com/7jrcsm9
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

superpos

teşekkürler arkadaşlar.

packard bell güzel ama 12 inch göremedim..

asus 'un şu modeli uygun gibi, biraz pahalı ama. bir defa almak istiyorum.
Asus Eee Pc VX6S-BLK011M Intel Atom D2700 2.13GHZ 4GB 500GB 12.1" Netbook Bilgisayar
http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-eee-pc-vx6s-ora012m-intel-atom-d2700-213ghz-4gb-500gb-121-netbook-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd760758&categoryId=108495

cerencalici

Alıntı yapılan: superpos - 15 Şubat 2012 - 16:12:31
packard bell güzel ama 12 inch göremedim..

12 inch kriterine dikkat etmemişim.  ::)
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

Göktürk

işlemci zayıf gelir  netbook'a yansımayın flash player da video izlerken online radyo full flash içerikli sitelerde kasar ubuntuda bu fiyata 800 900 tlye freedos notebooklar netbook başa bela görüntülü görüşmede bile işlemci yüzde 50 60 da çalışıyor bence hiç gerek yok
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

burk

@superpos başlığı bu konu altına taşıdım, istersen bu konu altındaki diğer bilgisayar ve donanım tavsiylerine de göz gezdirebilirsin.

superpos

@burk teşekkürler,

@Göktürk laptopum var hatta laptopa wubi ile ubuntuda kurdum, ama netbooku taşıma kolaylığı nedeniyle istiyorum. yanı 4 yıldır sırt çantasıyla taşımaktan yoruldum :)

performansının düşük olacığını kabul ediyorum o yüzden zaten şu an için en ideal hangisidir diye yardım rica ettim.

yukarda yazdığım notebookun sistem belleği 4GB, işlemci hızı 2.13 Ghz diyor, dediğiniz kadar kötü olmamalı bence yanılıyor muyum?