Ubuntu için Tablet Bilgisayar Tavsiyesi İstiyorum

Başlatan EcU, 23 Mayıs 2012 - 19:12:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EcU

Selamlar açtığım konu çok kişisel biliyorum forumda bu konuda gelişme olmadığına dair yazılar okudum fakat eğer kullanan varsa veya kullanma imkanımız varsa bilgili ve ilgili arkdaşların konuya cevap yazmasını rica ederim teşekkürler.

burk

Forumda değil ama internet ortamı için ben şöyle bir bağlantı geçeyim.

EcU

Burk öncelikle teşekkürler düzenlemen için bu şekilde bende arama yaptım ve 2 adet buldum birisi samsung galaxy modeli diğeri çin üretimi bir üründü eğer bulursam linki  eklerim samsungta dokunmatik özelliğini kullanamıyordu ama diğer üründe kullanılıyordu. iyi geceler

DoGuKaN

Bildiğim kadarıyla henüz Ubuntu ile gelen bir tablet yok. Fakat bir çok Android cihaz üzerine Ubuntu kurulabiliyor ama kurulan Ubuntu, Android üzerinden çalışıyor, bu yüzden daha çok sanal makine havası yaratıyor ve pek kullanışlı olamıyor maalesef.

burk

@EcU öncelikle rica ederim. :) Konuya çok vakıf değilim ama bu iş için öncelikle makine üreticilerinin bir adım atması gerekiyor ve aslında Ubuntu'nun gelişimine bakarak Canonical'in bu tip bir dalgaya hazırlandığını tahmin ediyorum.

EcU

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Umarım tablet pc alana kadar bir gelişme olur.

burk

Ben de öyle diliyorum, başlık bir süre daha açık kalsın, umarım bir gün dolu dolu soru cevapların yer aldığı bir başlık haline gelir. :)

EcU

teşekkür ederim aslında android altında yeterli verimi alabileceksem güzel bir tablet pc alma niyetindeyim :)

kalkan1973

Gnome-Shell tablet bilgisayarlarda çalışabilir gibi geliyor bana. Yanlış mı düşünüyorum. Shell'in temel çıkış sebebi bu değil mi? ben de tablet düşünüyorum. ALLAH nasip eder de alırsam bi deniyecem.
Evde İşte her yerde Linux

EcU

umarım benden önce alırsnız benim çok tecrübem yok linux camiasında açıkcası karşılaştığınız problemleri yada performansla ilgili görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

DoGuKaN

Şimdilik tablet üzerinde Gnome-Shell veya Unity kullanmak hayal. Fazla ümitlenmeyin bence.