Facebook'a Giriş Sorunu

Başlatan balik, 05 Şubat 2012 - 15:15:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

balik

Merhaba arkadaşlar. Ubuntu'dan facebook'a giremedim sonra win7'den girmeyi denedim girebiliyordum. En son dün akşam sorunsuz girebiliyordum facebook'a.

heartsmagic

Anlık bir sorun olabilir, tekrar dene girmeyi. Ayrıca girmeye çalışınca ne oluyor? DNS değiştirip denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

balik

Bilgisayarı yeniden başlatıp denedim yine olmadı.
DNS ayarlarını değiştiremiyorum çünkü; http://photoupload.org/uploads/13284484471.png gibi bir uyarı alıyorum.

heartsmagic

Tekrar sorayım, giremiyorsun ama ne oluyor? Tarayıcının önbelleğini temizleyip denedin mi?

Normalde DNS için bu şekilde izin sorunu yaşamaman lazım. Sistemde başka bir yerde izin sorunu var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

balik

denedim. ve sistemde herhangi bir yerde bir izin sorunu yaşamadım henüz..  forum başlıklarını inceleyeceğim..teşekküür ederim.

hüseyincicek

Akşam ben de giremedim  bir kaç yerden de aynı sorunu duydum, yakınlarda internet kafe vardı orada da öyle olmuş  Ubuntu ile alakası olduğunu zannetmiyorum.

casperuntu

Aynı sorun bende de var maalesef. :'( Windows7 üzerinde çok rahat bir şekilde login olabilirken Ubuntu'da login olunca "şifren yanlış" diyor. Fazlasıyla trajikomik..!
Bir keresinde "şifren yanlış" uyarısını dikkate alıp -Ubuntu'dayken- yeni face şifresi oluşturdum ve bu kez sorunumun bittiğini sandım çünkü face Ubuntu'da açılmıştı. Ancak win7'ye geçince daha bir enteresan durum gerçekleşti; login olduğumda ilk durumdaki gibi -bu kez win7'de olmak kaydıyla- "şifren yanlış" dedi.  :o
Özetle yani win7 üzerinde face adına aldığım şifre Ubuntu'da; Ubuntu üzerinde face adına aldığım şifre win7'de çalışmıyor.  Henüz 10-15 günlük Linux deneyimim olduğu için de sistemi ve uçbirimi çok karıştıramıyorum kendimce yapabilceklerimi yaptım.

bytan

Deneme amacıyla, şifreni yalnızca rakamlardan oluştur. İkinci açtığın sistem şifreni değiştirmeni isterse, tekrar aynı şifreyi tanımla.

Firefox'u sıfırla, herhangi bir kayıtlı parola tutmasın ve bir süre beni hatırla seçeneğini kullanma.

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Rbbt

Ben geçenlerde şöyle bir olayla karşılaştım şifremde büyük ve küçük harfler yer aldığı için shift tuşunu çok sık kullanıyorum. Arch üzerinden Firefox ve Opera kullanarak bir siteye giriş yapmak için 5-6 kere şifreyi yeniden yazmak zorunda kalıyorum, kabul etmediğini görünce boş bir belge açıp oraya yazıp kopyala yapıştır ile şifremi girmeyi düşündüm. Boş belgeye şifremi yazarken fark ettim ki bir tane harf sürekli küçük basılıyor ancak büyük olması gerekiyor ve haliyle şifrem yanlış oluyor giriş yapamıyorum.

Bunun için şifreyi yazarken yavaş yazıyorum veya şifreyi başka bir yere yazıp kopyala yapıştır ile giriş yapıyorum. Sanırım Linux üzerinde shift tuşu biraz geç tepki veriyor (shift tuşunda bir sorun yok çünkü windows ile sorunsuz çalışıyor) ve şifre hızlı yazılınca hata oluşuyor. En azından durum bende böyle.
What happens when I become main source of a pain!!!

casperuntu

maalesef şifre de değiştirdim şifremi belge üzerine yazıp sonra login kısmına da yapıştırdım olmuyor tarayıcı sıfırlamayı da yaptım ııhh yok bir gelişme

casperuntu

Herhangi bir çözüm fikir yok mu?!

furkankalkan

Facebookta şifre değistirince bazen sifreyi ne eski sifreyi ne yeni sifreyi kabul etmeyebiliyor (başıma geldi oradan biliyorum.)
Bir de elinks gibi konsol tabanlı bir tarayıcıyla dener misin ?

sudo apt-get install elinks

elinks m.facebook.com

(Not:Programı ok tuşları ve enter la kontrol ediyorsunuz.)
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

bytan

Her iki sistemde de, her seferinde aynı şifreyi mi tanımlıyorsun, farklı şifreler mi oluşturuyorsun?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

casperuntu

Şöyle ki win7'de kabul edilen şifre Ubuntu'da kabul edilmiyor ben de Ubuntu üzerinde yeni şifre almak zorunda kalıyorum ancak tekrar win7'yi boot edince bu kez de şifre win7'de yanlış diyor hooop bir daha şifreyi değiştirmek zorunda kalıyorum; tek kelimeyle külfet... elinks'i denemeye çalıştım ancak klavyeyi, şifremi ve kullanıcı adımı girmek için kullandığımda başka menüler geliyor giriş yapamadım nasıl yapmam gerekiyor? kısayol tuşu filan mı var?

bytan

Şifreni değiştirmeni istediği zaman, tekrar eski şifreni tanımlayamıyor musun? Veya 2. bir şifre tanımladıktan sonra tekrar şifre değişikliği yaparak eski şifrene dönemiyor musun?

PF @ ST

casperuntu

Sorunum çözüldü çok şükür.  ;D
Meğer Linux'un (Ubuntu) klavye komut diziliminden kaynaklanıyormuş. Şöyle ki, benim şifremin içinde Türkçe karakter olan şapkalı a (â) vardı, klasik olarak windows'da shift + 3 + a ile yaptığımız şapkalı a Linux'da alt + a ile (â) yapılyormuş. Bunca zamandır sırf bu harf için oyalanmışlığıma üzülüyorum :D Çok ilginçtir her aldığım yeni şifre içerisine de dahil etmiştim :D olsun sonunda çözüldü. Başlığı ben açmadığım için "çözüldü" ibaresini ekleyemiyorum umarım başlığı açan arkadaşın da sorununa çözüm olur. Yardımlarınızdan ötürü teşekkürler.

bytan

Alıntı yapılan: bytan - 07 Şubat 2012 - 10:18:47
Deneme amacıyla, şifreni yalnızca rakamlardan oluştur.

Demişiz zamanında ama olsun. Çözümsüz geçen 5 gün, senin günün. :)

PF @ ST