compiz kurulumunda hata

Başlatan sonsovalye, 11 Şubat 2012 - 17:45:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sonsovalye

Merhaba benim sorunum compiz efektlerini kullanamam.tüm ayarları bloglardaki gibi yapmama rağmen masa üstünde herhangi bir değişme olmuyor.ekran kartı modelim nvidia geforce gt 525M.Ayrıca indirdiğim temalarıda kuramıyorum  temaları kurmaya çalıştığımda bu bir tema paketi gibi görünmüyor tarzında bir uyarıyla karşılaşıyorum.diğer bi sorunumda masaüstü arka planı değiştir kısmındaki görsel efekleri değiştirmeye kalktığımda masaüstü efekleri değiştirelemdi diye uyarı alıyorum.bu temaları kulanmam için ne yapmam gerekiyor ayrıntılı bi şekilde anlatırsanız sevinirim

Aequitas

Öncelikle Ubuntu mu kullanıyorsunuz. Eğer Ubuntu kullanıyorsanız hangi sürüm (11.10/10.10) ve hangi masaüstünü (gnome/gnome-shell/unity/kubuntu..)
Temaları nereden kurmaya çalışıyorsunuz? Forumda ilgili dağıtım için, örneğin "11.10 tema kurulumu" şeklinde arama yaparsanız detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Bir de şu komutların çıktılarını paylaşır mısınız?
jockey-text -l
glxinfo | grep render

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

sonsovalye

ubuntu 10,10 kullanıyorum masa üstü olarak gnome kullanıyorum.temaları indirdiğim adres http://www.techiesouls.com/2008/11/27/collection-of-50-best-looking-linux-gnomeubuntu-themes-to-download/     Bugün 11,04 yükseltmeyi denedim fakat kurulum tamamlandıktan sonra açılışta ubuntu logosunda donup kaldı açılmadı.bi kaç defa kapatıp tekrar açmayı denedim ama sonuç aynı yine aynı yerde dondu.işin kötü tarafı bu kardeşimin bilgisayarı kendi bilgisayarıma kurduğumda bu gibi sorunların hiç biriyle karşılaşmamıştım umarım tekrar format atmam gerekmez.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.