[Çözüldü]11.10 eksiklikleri?

Başlatan gazisaltuk, 11 Şubat 2012 - 17:21:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gazisaltuk

Herkese merhaba.Öncelikle belirteyim ki forumu çok beğendim. :) Her türlü soruna yanıt bulabilinecek bir site olması açısından faydalı olmuş.
Ben Linux dünyasında yeniyim.Daha önce bir süre pardus kullanmıştım daha sonra kaldırmıştım.Bu sefer ubuntuyla linux a adım atmak istiyorum.
Sorum şu: yayınlanan son sürüm 11.10 için gördüğüm kadarıyla yazılım desteği henüz yetersiz.Yani beğendiğim kurmayı düşündüğüm uygulamaların henüz 11.10 için nasıl yükleneceği açıklanmamış.Ben mi yanlış anladım acaba?Eğer düşündüğüm gibiyse şimdilik 10.10 kurmak daha güzel olmaz mı?
Aydınlatırsanız sevinirim...

alquirel

Kurulumun anlatılmış olmasına çok da gerek yok.
11.10 depolarında istediğiniz uygulama varsa veya kişisel depolarda 11.10 sürümüne uygun şekilde derlenmişi varsa sorun yaşamazsınız.
Kurulum şekilleri genelde aynı olduğu için anlatılmamış olabilir.

Şu siteden 11.10'da olup olmadığına bakabilirsiniz.

http://packages.ubuntu.com
(Sayfanın aşağılarında arama formu var.)

gazisaltuk

Peki bir soru daha sorayım : Görsellik/pratiklik açısından hangisinin arayüzü daha güzeldir? Öznel bir soru oldu,fikir edinmek açısından soruyorum  :)

alquirel

Bu sorunun en iyi cevabı ikisini de denemektir.
Eğer başlık sizin için amacına ulaşmışsa [Çözüldü] etiketi eklemenizi rica ediyorum ;)

gazisaltuk

AgentForce

Ubuntu 11.10 hem kullanım rahatlığı, hem görsellik hemde hız açısından çok harika bence. Özellikle Ubuntu eski sürümünden 11.10'a geçenler büyük bir hız farkının olduğunu belirtiyor. Sadece menüsü solda olduğu için bazılarına garip gelebiliyor. :)