[Çözüldü] Ubuntu'dan Windows'a Geçiş!

Başlatan AgentForce, 11 Şubat 2012 - 12:24:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AgentForce

Merhaba arkadaşlar;

Bir Windows hastası arkadaşımın işletim sistemi çökünce bende Ubuntu 11.10 kurdum. Bugün kendisi orijinal bir dvd'si ile geldi bana. Yardım edeceğime söz verdim ama bir sorunum var.

Linux ile disk dosya sistemini ntfs yapmak gerekiyormuş. Bunu nasıl yapacağız? Ben başaramadım.

bytan

Win kurulum uygulaması da istediğin dosya sistemine bölümü çevirir. Ubuntu içerisinden gparted uygulamasıyla sisteme bağlı olmayan bölümleri yeniden biçimlendirebilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

AgentForce

Peki bu işlemi uygulamazsam ne gibi bir sorun çıkartır Windows? Kurulum sırasında nasıl sorunlar ortaya çıkar?

furkankalkan

birsey sorcam ubuntudan direk wine mi geçmek istiyorsun yoksa ubuntu ile birlikte win mi kurmak istiyorsun ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

AgentForce

Alıntı yapılan: dewilman - 11 Şubat 2012 - 12:43:38
birsey sorcam ubuntudan direk wine mi geçmek istiyorsun yoksa ubuntu ile birlikte win mi kurmak istiyorsun ?

Ben Ubuntu'dayım. Arkadaşıma kuracağım, kendisi Ubuntu'yu silip Windows yüklemek istiyor. Windows'a geçireceğim yani.

Normalde Windows kurulumu çok yaptım. Ama Linux'dan Windows'a geçişte sorun çıkabileceğini söylediler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Şubat 2012 - 13:27:47

???? Sorun çıkartır mı? :)

zeusmaster

@Agentforce
Kurulumu herzaman yaptığınız gibi yapabilirsiniz.Herhangi bir sorun çıkmamaktadır.İlk kurulumda linux olan yer UNKNOWN olarak görünür orayı silip istediğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz.
Up and Running...

AgentForce

Çok teşekkür ederim. Birazdan kuruluma başlayacağım.

Benimde elimde PC ile birlikte gelen Windows dvd'si vardı. Kendim de çift işletim sistemi kurmayı düşünüyorum.

Teşekkürler ubuntu türkiye =)))

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Şubat 2012 - 00:25:39

Evet arkadaşlar hallettim. Sadece kurulum sırasında, bir hata verdi. Diski silip, biçimlendirdim. Kurulum hatasız sonlandı. :)