Require() Sorunu

Başlatan CryForLive, 07 Şubat 2012 - 21:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CryForLive

Merhaba ben ubuntu yükledim bilgisayarıma lampp server kurdum fakat lampp serverda require fonksiyonunu gördüğünde çalışmıyordu sonra bende burda gördüğüm server kurulumunu uyguladım ama ordada aynı şekilde fonksiyonlarımda require kullandığım zaman sayfa açılmıyor.

if

@CryForLive, verdiği hata çıktısı varsa buraya geçer misiniz? Ya da bu fonksiyonu nerde ve nasıl kullandığınız?

CryForLive

Fatal error: require) [function.require]: Failed opening required '/var/chroot/home/html/mainfile.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/content/html/test/scripts/connect_to_mysql.php on line 24

aldıgım hata bu hatta bunu baska bır sekılde denedım yanı belkı kodladıgım windowsta calısıyordır dedım baska bır sekılde

require("/yol/index.php");

şeklinde cagırdım ama bu hatayı verıyor yıne

alquirel

require fonksiyonu dosyayı bulamadığında fatal error verir, yani sayfa açılmaz.
include fonksiyonu ise dosyayı bulamadığında sadece uyarı verir, sayfa açılmasına etki etmez.

Yani sorun şu, dosyayı bulamıyor fonksiyon.

Eğer dosyanın yolunda bir sorun yoksa, şunu deneyin, dosya isimlerinde göreceli konum değil de mutlak konum kullanın.
Yani require("/yol/index.php") değil de require("/var/www/site/dosya/yolu.php") şeklinde kullanın.

Bir diğer tavsiye, göreceli konum kullanacaksanız dirname fonksiyonundan faydalanın.

Mesela çalışan dosya ile aynı dizinde olan bir dosya alınacaksa :

<?php
require ( dirname __FILE__ ) . "/dosya.php" );

CryForLive

O zamanda açık yaratmış olurum :D Zaten aynı dizin üzerindeler niye böyle birşey yapmış olsun ki :/

alquirel

muhaaliss

Bende de require yazınca beyaz sayfada kalıyor ama silince echo vb. çalışıyor analayamadım acaba sorun nedir
Özgür yazılım meraklısı

heartsmagic

Açmış olduğun başlıkta sorun çözülmüş. Çok eskide kalmış olan bu başlığı kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.