[çözüldü] - Gnome-Shell - Pencere Listesinde Hayalet Pencereler?

Başlatan yakusha, 03 Şubat 2012 - 04:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Sistemimde gnome-shell (3.2.2.1) kurulu ve bununla birlikte 15 kadar gnome-shell eklentisi kurulu...

lakin kapattığım pencereler alttaki pencere listesinde kapatmama rağmen duruyorlar... sayfalayıcıdan diğer masaüstüne dönüp geliğimde ise görünmez oluyorlar?

konuyla ilgili bir fix bilen var mı veya böyle bir hata gören oldu mu?

teşekkürler.
Artık bu forumu kullanmıyor.

özgürubuntu

Ekran kartınızla ilgili bir sorun gibi görünüyor..

alquirel

Altta pencere listesi olarak kullandığınız eklenti muhtemelen pencerenin kapanmasını dinleyemiyor, ya da dinlediği kapanma sinyalinden farklı bir sinyalle kapanıyor pencere. Bu da bir başka eklenti yüzünden olabilir.

İlk yapılacak olan işlem, Shell'in Looking Glass penceresindeki Errors kısmında bir çıktı olup olmadığına bakmak.

(Alt + F2 » lg » Enter)

yakusha

@alq, teşekkürler... errorlar var, tüm eklentileri kapatıp bir deneme yapayım...

ekran kartı ve yenileme problemi benim de aklıma geldi, ppa ile intel sürücülerini en güncel hale ve xorg güncellemelerini de alıp bir sonuç dönerim birazdan.

apocuk

Benim başıma gelmişti ben yeni bir kullanıcı açmıştım
ve eski hesabımı kapatarak çözüm bulmuştum önerilen
çözümler işe yaramazsa bir deneyebilirsiniz
Mecburiyet Esaretin Diğer Adıdır.....
http://abdurrahmanakturk.wordpress.com/

yakusha

bütün eklentiler kapalı, bottom panel ve windowslist açık -> hata vermiyor

tamam, şimdi artık hata veren eklentiyi bulup kaldırmakta sıra...

teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Şubat 2012 - 23:00:57

Status Title Bar
Author: Edgar Merino <donvodka at gmail dot com>
mv StatusTitleBar StatusTitleBar@devpower.org

eklentisi hata veriyormuş, bu eklenti yüklü iken windows listinden (pencere listesinden) kapatılan pencere silinmez oluyor.