[Çözüldü] Chromium varsayılan tarayıcı olmuyor

Başlatan Vafla, 30 Ocak 2012 - 02:00:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vafla

Merhaba,
Başlıkta belirttiğim gibi chromium varsayılan tarayıcı konumuna getirilmiyor.
Tercihler>Temel Bilgiler>Varsayılan Tarayıcı bölümünde ki buton pasif.Altında da "Chromium, varsayılan tarayıcıyı tespit edemiyor veya ayarlayamıyor." yazıyor.Bu yüzden sistemdeki conky uygulamasında tuş kısayolu olarak atanan web browser hala sistemden kaldırdığım aurora ve ben bu kısayolla browser açamıyorum :/
Dağıtım: Archbang.
Chromium Sürüm: chromium 16.0.912.77-1

cagriemer

Asagidaki komutun ciktisi nedir?

cat ~/.xinitrc

Vafla

@cagriemer

#!/bin/bash
export BROWSER=chromium-browser
export DE=xfce
exec ck-launch-session dbus-launch openbox-session

cagriemer

Degisikligi yaptiktan sonra oturumu kapatip actiniz mi? Bir de chromium-browser oldugundan emin misiniz? chromium ile de denediniz mi?

Vafla

Doğrusu "chromium" dediğiniz gibi, kısayolu chromium ile çözüldü fakat hala varsayılan tarayıcı değil.

cagriemer

Baska ne yapilabilir bilmiyorum. Dagitimi kullanan biri daha cok yardimci olacaktir muhtemelen.

Vafla

Teşekkürler, chromium ve archbang sistemiyle alakası olan bir problem herhalde tercihler bölümünde ki "Chromium, varsayılan tarayıcıyı tespit edemiyor veya ayarlayamıyor." ibaresi öyle bir çağrışım uyandırıyor bende :D

barış

Masaüstü KDE ise bazen uyumsuzluk yaşıyorlar, ben de Kubuntu kullanırken ne yaptıysam bir türlü geçerli tarayıcı olmamıştı... Sistemin ayar kısmına girip varsayılan tarayıcıyı Chromium olarak ayarlamak da bir alternatif olabilir.

Vafla

Alıntı yapılan: barış - 30 Ocak 2012 - 11:47:55
Masaüstü KDE ise bazen uyumsuzluk yaşıyorlar, ben de Kubuntu kullanırken ne yaptıysam bir türlü geçerli tarayıcı olmamıştı... Sistemin ayar kısmına girip varsayılan tarayıcıyı Chromium olarak ayarlamak da bir alternatif olabilir.
Masaüstüm Openbox, sistem menüsünde Tercih Edilen Uygulamalar var.Ordan Chrome seçtim ve şu an varsayılan tarayıcı chromium oldu teşekkürler.İşin acayip yanı chromium tercihlerinde hala varsayılan tarayıcıyı algılamıyor, neyse ki her şey düzgün çalışıyor şimdi.Konu kilitlenebilir, sorun çözüldü.

heartsmagic

Diğer Dağıtımlar bölümü ricamızı burada da tekrarlayalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.