[Çözüldü] HP psc 1315 all in one yazıcı tanıtamama

Başlatan hkahraman, 13 Eylül 2008 - 19:16:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hkahraman

Merhaba arkadaşlar,

Ubuntuda henüz çok yeni olduğum ve konu açmadan önce çok araştırma yapmama rağmen bu yazıcımı tanıtamadığım için, sizlerden yardım almak düşüncesiyle konuyu açmış bulunuyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

atomkarinca

hplip sürücülerini yüklemen gerekiyormuş. Sanıyorum şu şekilde yapabilirsin: bir terminal açıp aşağıdakileri yapıştır.

sudo apt-get install hplip

hkahraman

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Fakat bu işlemi yaptığımda yine bir sonuç alamadım, şöyle bir uyarı verdi.:

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
hplip zaten en yeni sürümde.
0 yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırılacak ve 0 yükseltilmeyecek.

Alıntı yapılan: atomkarinca - 13 Eylül 2008 - 19:29:29
hplip sürücülerini yüklemen gerekiyormuş. Sanıyorum şu şekilde yapabilirsin: bir terminal açıp aşağıdakileri yapıştır.

sudo apt-get install hplip

FUBU

http://www.openprinting.org/printer_list.cgi?make=HP
Şimdi normalde bu yazıcı Ubuntu ile "Perfectly" çalışan bir yazıcıymış.  :)
Ben kendim de psc 1410 kullanıyorum bir sorun yok.
Yalnız bazen şöyle bir şey oluyor. Yazıcıyı öntanımlı olarak ayarlamama rağmen bazı belgelerde seçili olmuyor. Yazıcım yerine "PDF" DİYE bir şey seçili oluyor. Ben de özelliklerden yazıcımı seçip tekrar deniyor ve çıktımı alıyorum. Sen buna dikkat ediyor musun?

hkahraman

Bende yazdır diyince ekrana sadece "generic printer" diye bir şey çıkıyor (ki o da zaten printer bağlamadanda vardı) ve onu seçip yazdırmaya çalışınca da "yazdırma sırasında bir hata oluştu diyip" herhangi bir yazdırma yapmıyor.

heartsmagic

Yazıcıyı taktığında sağ üst panelde bir yönetici beliriyor mu? HP'nin o serisinin sorunsuz olarak tanınması lazım. Bende de bir 1215 var ve sadece takmam yeterli oluyor. Ubuntu'nun hangi sürümünü kullanıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hkahraman

heartsmagic arkadaşım sağ üst panel deyince aklıma geldi ve kontrol ettiğimde yazdırma servislerinin kapalı olduğunu gördüm. daha sonra aktif hale getirip "sistem/yönetim/yazdırma" seçenekleri ile girdiğim menüden "yeni" dediğimde yazıcımın orda tanımlanmak üzere hazır olduğunu gördüm. daha sonra tanımlayarak yazdırabildim. daha önceden bu yazdırma menüsüne girdiğimde bu servislerin hepsi kapalıydı ama ilk iş "yazdırma servislerini" aktif hale getirmekmiş.

İlgilenen ve destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Bu forum sayesinde ubuntum mükemmel hale geldi.