Anakartımı Yaktım Galiba

Başlatan Shawn, 21 Ocak 2012 - 23:47:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Shawn

Yeni bir kasa aldım ama anakartı monte ederken galiba anakartımı yaktım :(
anakarta 24pin güç konnektörünü ters  takmışım güç kaynağını açtığımda da evin sigortası attı
sonra 24 pin konnektörü doğru şekilde taktım ve bilgisayarı tekrar açtım.
Güç kaynağının kablosunu takar takmaz güç düğmesine basmadan bilgisayar kendisi otomatik açılıyor
Ancak sadece işlemcinin ve ekran kartının fanı çalışıyor, hdd ye ve dvd ye de elektrik gidiyor.
Ama ekrana görüntü gitmiyor ve speakerlardan da güç düğmesine ilk basıldığında çıkan VGA, RAM vb kontrollerine ilişkin hiç bir ses çıkmıyor.
Ümit var mı acaba ?
Fikri olan varsa sevinirim.
Azıcık olasılık dışı olmak her zaman gereklidir.

Göktürk

anakartı işlemciyi rami ekran kartını hdd herneyse powersuply çıkart anakartın altına bir karton kutu koy uzay kasa yap anakart diyotlarını boardlara bak şişme varmı koku varmı siyahlık yanık yerler varmı bağlamış olduğun pin konnektör kablolarda yanık varmı uçları bak incele yada şase de olabilir ters bağlantı yapmaz güç konnektorunde zor zorladığıysan olabilir çeltiği bellidir onun zaten yönüne bakıcaksın dışta bir çalıştırmayı dene çalışırsa anakartın altına naylon koy sünger filan iyi olur şasesini engeller.
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

zeitgeist

Son nesil anakartlarda iki ayrı besleme kablosu bulunuyor biri 24 ayaklı diğeri de yanlış hatırlamıyorsam 6 veya 8 ayaklı. Eğer 6-8 ayaklı besleme kablosunu takmadıysan sadece fanlar çalışır. Bir kontrol etmende fayda var.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Shawn

Yok hocam oraya takmadım
6 ayaklı olan ekran kartına, 4 ayaklı olanı da 8 girişli olan işlemci güç girişinin ortadaki 4 pine taktım.

Şimdi anakartı bir arkadaşa götürüp başka bir güç kaynağı ile deneyeceğim.

Anakartın üzerinde de herhangi bir yanık izi, şişme vs görmedim biraz umutlandım siz öyle söyleyince @Göktürk
Azıcık olasılık dışı olmak her zaman gereklidir.