[Çözüldü] Compiz 'de Yaptığım Hiçbir Değişiklik Aktifleşmiyor

Başlatan mavikaplan, 19 Ocak 2012 - 22:09:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mavikaplan

Arkadaşlar Compiz 'de yaptığım değişiklikler kaydediliyor ama hiçbiri aktifleşmiyor. Örneğin pencerilerin şefaflık değerini düşürüyorum, compiz bu ayarımı kaydediyor ama pencerilerin şefaflık değeri hala aynı değerde kalıyor.

alquirel

mavikaplan

kerub

Bende de mesela efektlerden animasyonları seçip pencereleri minimize felan ederken sihirli lamba gibi olsun diyorum, ama hiçbirşey değişmiyor. Sanırım henüz compiz unity ile çalışmıyor mudur nedir..
Saygılarımla, sevgilerimle...

carisma

Unity Compiz ile çalışıyor
Compiz olmadan Unity olmaz
Ancak Compiz Unity için özel olarak Ubuntu geliştiricileri tarafından ayarlanıyor

heartsmagic

Alıntı yapılan: carisma - 05 Mayıs 2012 - 19:23:35
Ancak Compiz Unity için özel olarak Ubuntu geliştiricileri tarafından ayarlanıyor

Compiz değil de, Unity özel olarak ayarlanıyordur.

@kerub, sen o eklentileri kurdun mu, yoksa kurmadığın için görmüyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kerub

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Mayıs 2012 - 23:30:56
Alıntı yapılan: carisma - 05 Mayıs 2012 - 19:23:35

Compiz değil de, Unity özel olarak ayarlanıyordur.

@kerub, sen o eklentileri kurdun mu, yoksa kurmadığın için görmüyor musun?

Compiz zaten yüklü görünüyordu. ccsm yi kurdum ordan düzenlemeye çalıştım. Ayrıca eklenti mi kurmak gerekiyor?

heartsmagic

Compiz kurulu ama ana eklentileriyle beraber. Fazladan eklentiler için şu paket kurulabilir: compiz-fusion-plugins-extra
Tabi ben pencere canlandırmalarını değiştirmediğim için son sürümlerde var mıdır yok mudur çok emin değilim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kerub

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Mayıs 2012 - 20:07:51
Compiz kurulu ama ana eklentileriyle beraber. Fazladan eklentiler için şu paket kurulabilir: compiz-fusion-plugins-extra
Tabi ben pencere canlandırmalarını değiştirmediğim için son sürümlerde var mıdır yok mudur çok emin değilim.

Onu da kurdum lazım olur diye. Ben efektlerden random olanını yani keyfi olanını seçip denemeler yapıyormuşum. Meğerse animasyon seçimi kısmındaki yerden değiştirmek gerekiyormuş. Şimdi oluyor.

decent

@kerub,
Sorun çözüldüyse ilk ileti başlığını çözüldü olarak etiketleyebilirsin. >> http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0

Değişiklikleri yaptıktan sonra Alt+F2 ile açılan komut satırına
compiz --replace
yazıp çalıştırmak da çözümlerden bir tanesidir.

kerub

Alıntı yapılan: decent - 07 Mayıs 2012 - 10:53:41
@kerub,
Sorun çözüldüyse ilk ileti başlığını çözüldü olarak etiketleyebilirsin. >> http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0

Değişiklikleri yaptıktan sonra Alt+F2 ile açılan komut satırına
compiz --replace
yazıp çalıştırmak da çözümlerden bir tanesidir.

İlk ileti benim değil ama hocam  :)

decent

Teşekkür ederim, şimdi gördüm.
Yine de etiketleyip kapatıyorum. Ocak 2012' den bugüne yeni Ubuntu sürümü bile çıktı. :)