Uygulama Eşitleme

Başlatan ahmet_celal, 18 Ocak 2012 - 21:02:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_celal

Merhabalar
belki kimine göre biraz garip gelebilir belki vardır da benim haberim yoktur o yüzden bu konu hakkındaki yorumlarınız benim için önemli
android kullanan arkadaşların çoğu hatırlayacaktır web sitesine bir kişisel bilgisayar üzerinden girip mail adresinizi ve şifrenizi onayladıktan sonra sizi bir kitaplık karşılar. bu kitaplık android platformunu kullanmaya başladığınız ilk günden itibaren sizin kullandığınız cihaza kurduğunuz ekstra yazılımları hafızasında tutar yani cihazınızda olan herhangi bir aksaklıkta bu kitaplılığı kullanarak tekrar eski yazılımlarınızı kurmanızı sağlar
şimdi burada benim istediğim şudur şu ana kadar kurduğum her yazılımı sanal bir ortama kaydeden daha sonrasında sadece bir betik ile bu yazılımları tekrar kurmamı sağlayacak bir sistem ve/veya yazılım varmı ?
php 'CANDIR'

ironic

Merhaba,

Remastersys  sanırım isteğinizi karşılar. Sistemin çalışma anındaki (remastersys çalışırkenki) görüntüsünü iso dosyası olarak alır. Forumda tanıtımı mevcut.

Ayrıca basit bir betik de yazılabilir. İlk kurulumdan sonraki kurulan uygulamalarla, yedeklenecek zamanki kurulu uygulamaları karşılaştırıp bir liste oluşturabilir.

ahmet_celal

Alıntı yapılan: ironic - 18 Ocak 2012 - 21:17:30
Merhaba,

Remastersys  sanırım isteğinizi karşılar. Sistemin çalışma anındaki (remastersys çalışırkenki) görüntüsünü iso dosyası olarak alır. Forumda tanıtımı mevcut.

Ayrıca basit bir betik de yazılabilir. İlk kurulumdan sonraki kurulan uygulamalarla, yedeklenecek zamanki kurulu uygulamaları karşılaştırıp bir liste oluşturabilir.

remaster sistemi hem hız hemde yer kapasitesi olarak etkiler ayrıca bilgisayarın geri getirilemez şekilde hasar görmesi durumunda remaster pek işimi görmez sanal ortamda bunu depolamalı
örnek olarak
Firefox sync
chrome yedekleme
firefox her nekadar işlemleri anlak yapmasada chrome google hesabınızla anlık yerimleri şifreleriniz ve chrome uygulamalarınızı yedek alır mantık olarak google chrome daha yakın gibi arka planda çalışıp sürekli kurduğunuz uygulamaları takip eden ve bunları bir betiğe yazıp anlık olarak ubuntu hesabınıza yollayabilecek bir sistem arayışı içerisindeyim..
php 'CANDIR'

ironic

Remaster gayet başarılı bir uygulama alınan isodan sistem yeniden kurulabilir. Hatta canlı cd oturumu olarak dahi kullanılabiliyordu.

İstenilen sadece uygulama adları ise betik + cron işlerinde çözüm aramak gerekli.

ahmet_celal

Alıntı yapılan: ironic - 18 Ocak 2012 - 21:36:13
Remaster gayet başarılı bir uygulama alınan isodan sistem yeniden kurulabilir. Hatta canlı cd oturumu olarak dahi kullanılabiliyordu.

İstenilen sadece uygulama adları ise betik + cron işlerinde çözüm aramak gerekli.

Cron açacak olursak bir tür zamanlanmaş görev anlamına mı geliyor ?
php 'CANDIR'

ironic

Evet cron ile zamanlamış görevler tanımlanıp görevi çalıştırma yapılıyor. 

ahmet_celal

Alıntı yapılan: ironic - 18 Ocak 2012 - 22:49:34
Evet cron ile zamanlamış görevler tanımlanıp görevi çalıştırma yapılıyor.
ozaman betikler ile başlamam gerekiyor
ihtiyacım olanlar
yazılım kaynakları için
1) yazılım kaynaklarını okuyabilecek bir betik yazmak
2) terminal üzerinden yazdığımız kodunu oluşturmak
3) okuduğu bu kaynağı kendisinin oluşturduğu betiğe eklemek
4) bunu e-postalamak
kurulu uygulamalar için
1) kurulu uygulamaları tespit etmek
2) uygulamaların terminal üzerinden yazdığımız kodunu oluşturmak
3) bunu kendi oluşturduğu betiğe eklemek
4) bunu e-postalamak

fakat nerden başlıycağımı bilemiyorum çok güçlü bir türkçe kaynağa ihtiyacım olacak :) ben yeniyim balık istemem olta allayım sizlerden...
php 'CANDIR'