Hangi laptopu tavsiye edersiniz ?

Başlatan yavuz21, 18 Ocak 2012 - 15:02:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yavuz21

Arkadaşlar bir laptoba ihtiyacım ve 2000 TL limitim var. İçine Ubuntu kurup VirutalBox'ta Autocad 2012'yi çalıştıracak kuvvette olmasını istiyorum, bunun yanı sıra kullanılacak programlar: Corel, Adobe Photoshop, Dreamweaver, Fireworks, Delphi ve Visual Studio 2010. Yani sonuç olarak hem İ7 işlemci hem de 8 GB RAM olsun istiyorum; ama 2000 TL'ye bu bilgisayar yok bilen gören olursa kampanyasını falan, başlık altında yorumlarınızı bekliyorum.

heartsmagic

İstediğin şey dizüstü mü (Notebook), yoksa Netbook mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fugue

"The past is a foreign country: they do things differently there"

yavuz21

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Ocak 2012 - 15:35:01
İstediğin şey dizüstü mü (Notebook), yoksa Netbook mu?

Notebook hocam.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ocak 2012 - 19:09:42

Arkadaşlar teşekkürler bağlantıları inceledim http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5110-intel-core-i7-2670qm-8gb-750gb-156-tasinabilir-bilgisayar-b67p87/productDetails.aspx?productId=bd760729&categoryId=98 adresindeki dell notebook hoştu ancak 2100  liraya aynı özelliklerde HP Pavilion buldum Media Market'te bağlantıdan özelliklere bakabilirsiniz sizce uygun mudur?
http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/hp-lz490ea-dv6-6115st-core-i7-2630qm-20ghz-8gb-750gb-dvdrw--156-2gb-hd6770m-cam-bt-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=57811

zeusmaster

Hocam sana tavsiyem www.kocpa.com/ sitesine bakman.Çok uygun makinalar var.Fredos hem makinalar.
Up and Running...

yavuz21

yavuz21

@lnx tasarımı çok hoş da evdekiler tutturdu ram 8 olsun diye sebebi de şöyle açıklayayım: ben ilk pc'yi aldığımda 1 gb ram'la bütün oyunlar oynanırken birkaç yıl sonra hiçbir oyun oynanmaz oldu onlar da almışken 8 alalım bir daha almayalım diyorlar.

Alıntı yapılan: matrax_41 - 18 Ocak 2012 - 15:52:42
Fiyat olarak araştırma yapmadım teknofiyat vb... sitelerden fiyat araması yaparsan daha uygun yer bulabilirsin sanırım. Bir tanesi hariç gerisi 4 gb bellekli fakat bu 4 gb ram tek slotta ise ve bilgisayarın iki slotu varsa çok rahatlıkla 4 gb ram alıp kendin takabilirsin.

Hocam ram'ı takmak  içini açmak gerekmez mi, bu garantiyi tehlikeye sokmaz mı ?

casiraghi

Alıntı yapılan: yavuz21 - 18 Ocak 2012 - 20:10:22
Hocam ramı takmak için içini açmak gerekmezmi ?

İçini açmaktan, aletin garanti dışı kalabileceğini düşündüğün için çekiniyorsan RAM terfisi garantiyi etkilemiyor. RAM'i sonradan yükseltmek oldukça mantıklı. Ben de Asus n55sf modelini öneririm.

zeusmaster

@yavuz21 hocam RAM'in takıldığı yer genelde anakart haricinde bir yerde, dolayısıyla sorun olmaz.
Up and Running...

yavuz21

@casiraghi teşekkürler. Masaüstü bilgisayarında bu yönünü seviyorum istediğim gibi yükseltme şansım var yani daha "özgür" :D

Bu arada Ankara'da ikamet ediyorum, bir açılış falan durumu gelişir de sağlam indirim olursa haberlerinizi beklerim.

lnx

Fikir olsun diye paylaşmıştım :) Ayırdığınız bütçeyi biraz aşabilir belki ama, beğendiyseniz eğer http://www.asus.com.tr/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N55SF/#specifications 8 GB RAM kullanan modeli vardır. Elektronik mağazaları gezmenizi tavsiye ederim :) Zevk ve tercih meselesi :)

heartsmagic

Konu Netbook bölümüne açıldığı için yerini değiştiriyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yavuz21

Herkes sağ olsun @lnx' un verdiği bağantıdaki bilgisayarda karar kıldım, indirim olmasını beklemekten başka çare yok, bugün Ankara'da Vatan Computer'in şubesi açılacakmış bakalım inşallah oradan alabilirim.

lnx

Bence de aceleye getirmemek en iyisi olur :)

yavuz21

Evet dolar yüksek olduğu için bilgisayarlar cep yakıyor şu an ucuz bilgisayar almak isteyen Casper'lara baksın ama Casper PC alıp da çöpe atan çok adam tanıyorum. Laptopta Asus ve HP öne çıkıyor, bunlar da pahalı, dediğim gibi indirim günlerini ve Media Market açılışlarını takip etmek iyi olur.

burk

Alıntı yapılan: yavuz21 - 19 Ocak 2012 - 22:16:05
Evet dolar yüksek olduğu için bilgisayarlar cep yakıyoyor şu an ucuz bilgisayar almak isteyen casperlara baksın ama casper pc alıpda çöpe atan çok adam tanıyorum Laptopda Asus ve Hp öne çıkıyor bunlarda pahalı dediğim gibi indirim günlerini ve media market açılışlarını takip etmek iyi olur.
Merak ettim kaç adam tanıyorsun? :)

yavuz21

Çöpe atmaktan kastım, Garanti ve  Servis hizmetleri.
Bir arkadaşım Casper laptop aldı (bayisinden) 6 ay sonra laptop çakma çıktı.
Bir başkası da garantiye gönderdi 3 ay sonra geldi ve yapılmamıştı. Alıp da memnun olmayan çok, masaüstü bilgisayarlarına bir şey diyemem ama laptopları tavsiye edilmiyor.

burk

Alıntı yapılan: yavuz21 - 20 Ocak 2012 - 00:16:29
Cöpe atmakdan kastım Garanti ve  Servis hizmetleri.
Bir arkadaşım casper laptop aldı (bayisinden) 6 ay sonra laptop cakma çıktı.
Bir başkasıda Garantiye gönderdi 3 ay sonra geldi ve yapılmamıştı. Alıpda memnun olmayan çok masaüstü bilgisayarlarına bişey diyemem ama Laptopları tavsiye edilmiyor.
Açıkçası ben de ilgili markayı tavsiye etmiyorum, benim o mesajı yazmamdaki amaç o "çok adam" kısmını eleştirmekti. Cevap olarak iki kişiden bahsetmişsin ve işin trajik yanı hâlâ çok insandan bahsediyorsun. :) Tüm bunları yazmamdaki amaç ise kavramsal ve kalıpsal düşünüp yanlışa kapılmaman gerektiğini anlatmaktır. Umarım aradığın gibi bir dizüstü bilgisayar bulabilirsin. :)

yavuz21

@burk sağ ol sizin tarafınızdan eleştirilmek bile hoş, ne demek istediğinizi anladım  "çok adam" kısmı olmamış bence de.

sabian

Yavuz yolun düşerse bir MediaMarkt'a bakmanı tavsiye ederim. Bahsettiğin özelliklere yakın ürünleri bazen(!) iyi fiyata düşürüyorlar. Teknosa'da 8 GB Ram, i7 işlemcili bir Casper bilgisayar geçenlerde 1800 civarında satılıyordu. Bu siteleri reader'a ekle ve kampanyalarını bekle bence :)
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

yavuz21

@sabian İstediğim bilgisayarın Casper markası 1690 tl idi bu gün teknosadaydım MediaMarkt ve Electroworld'de indirimler %30 bulabiliyor ama takip etmek lazım şu an için bir 15 günlük beklemeye karar verdim aklımdaki bilgisayarda kesinleşti zaten. @lnx'in yukarda bahsettiği asus pc'yi almayı düşünüyorum en çok satanlarda 1 ve 3 arasında değişiyor zaten asusdaki parça kalitesini biliyoruz uçak kasasından yapıyorlar bilgisaarı tuşları ise diğerlerine göre %80 daha uzun ömürlü diyorlar.

burk

Alıntı yapılan: yavuz21 - 20 Ocak 2012 - 00:46:56
@burk saol sizin tarafınızdan eleştirilmek bile hoş ne demek istediğinizi anladım  "çok adam" kısmı olmamış bencede.
Estağfurullah ben kimim ki... Neyse anlatmak istediğim şeyi doğru anlamana sevindim. :)

yavuz21

Herkese teşekkür ederim Asus N55S bilgisayarı 2.4 bin TL'ye aldım @lnx sağ olasın. 500 lira falan indirim oldu süper bir şey herkese tavsiye ederim.

Ksaca özellikleri :
8GB Ram
2 GB ekran kartı
750 Gb hard disk
i7 işlemci 2.2 Ghz
Blu-Ray DvD
Full HD Led Ekran 15.6"