Gnome 3 de pencereyi simge durumuna küçültmek

Başlatan wua, 18 Ocak 2012 - 14:42:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wua

Merhaba,

Gnome 3 kurdum ancak simge durumuna küçült olayı hiçbir programda görünmüyor. Messenger programları için sıkıntı oluyor. Çarpı işaretiyle kapatınca program arkaplanda çalışmaya devam ediyor ancak tekrar o programı açmayı beceremedim. Yani arkaplanda çalışan uygulamaları nereden görüntüleyebilirim ve bu simge durumuna küçültme olayının yerine farklı bir özellik mi geldi kısaca anlatabilir misiniz benim için. Forumda aradım ama bulamadım ilgili bir konu varsa linkini verirseniz çok güzel olur.

heartsmagic

Alttaki panelin sağ köşesine yerleşmiyor mu uygulamalar?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matrax_41

"gconf-editor" paketini kurduktan sonra desktop-gnome-shell-windows yolunu izleyip button_layout girdisinde close'un yanına minimize eklerseniz simge durumuna küçültme butonu pencerelere yerleşir.

wua

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Ocak 2012 - 15:36:43
Alttaki panelin sağ köşesine yerleşmiyor mu uygulamalar?

emesene programı için konuşursam, hayır yerleşmiyor sadece mesaj bildirimleri görünüyor.

Alıntı yapılan: matrax_41 - 18 Ocak 2012 - 15:46:11
"gconf-editor" paketini kurduktan sonra desktop-gnome-shell-windows yolunu izleyip button_layout girdisinde close'un yanına minimize eklerseniz simge durumuna küçültme butonu pencerelere yerleşir.

bunu deneyeceğim.

alquirel

Alternatif olarak Gnome Tweak Tool'da Shell bölümünde Arrangement of buttons on the titlebar ayarını All yapabilirsiniz.

Hatta bu bölümde konuşulmuştu.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31073.msg372620#msg372620

acer

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Ocak 2012 - 21:12:20
Alternatif olarak Gnome Tweak Tool'da Shell bölümünde Arrangement of buttons on the titlebar ayarını All yapabilirsiniz.

Hatta bu bölümde konuşulmuştu.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31073.msg372620#msg372620

13.04 Gnome Ubuntu kullanıyorum. Dediğiniz bağlantıdaki öneriyi yaptım. Simge durumuna küçültme, büyütme, kapatma sadece dosya görüntüleyici de çıkmıyor. Diğerlerinde problem yok(Firefox libre office vs). Dosyaları gösteren (Klasör görüntüleyici) pencerede ne kapatma ne simge durumuna küçültme ne de büyütme var. Bunu nasıl halledebilirim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Nisan 2013 - 11:07:18

Bir Çözüm önerisi sunacak olan var mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Nisan 2013 - 18:12:45

Dikkat ettim ilk dosya görüntüleyici açıldığında hem kapat hem simge durumuna getir hem de büyüt (maximize) vardı. Pencereyi büyüte(maximize) tıkladığımda pencere büyüdü ama kapat, simge durumuna küçült ve büyüt kayboldu.