Ati Hd 5830 Performans Sorunu

Başlatan rainblackk, 17 Ocak 2012 - 23:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rainblackk

Merhaba arkadaşlar ati hd 5830 ekran kartım var sürücülerini kuruyorum ama internette flash oyunlarda bile görüntü kalitesi sürü kurmadan önceki halinden daha kötü nedeni nedir acaba?

decent

@rainblackk, ATI bölümündeki sabit başlıklara bakmış mıydın?
Oraları inceleyip gereki çıktıları aktarırsan fikir sahibi olabiliriz..

rainblackk

konulara baktım ama benim sorunun sürücülerin kurulmasıyla alakalı değil. Sürücüleri kuruyorum gerek ek sürücüler bölümündekileri gerek atinin son çıkardığı 11.12 sürücüsünü kurdum fayda etmedi sorunum tam olarak şu sürücüler kuruluyken internette flash içeriklerin görüntü kalitesinde bariz düşüş oluyor sürücü kurulu değilken hiç bir sorun olmuyor.

decent

Alıntı yapılan: decent - 17 Ocak 2012 - 23:39:14
Oraları inceleyip gerekli çıktıları aktarırsan fikir sahibi olabiliriz..

sudo jockey-text --list
uname -a
lspci
/usr/lib/nux/unity_support_test -p

heartsmagic

Ayrıca ATI'nin sürücüleriyle beraber gelen Catalyst üzerinde hiç ayarları kurcalamayı denedin mi? Vsync ya da ona benzer şeyler vardı galiba ATI tarafında.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rainblackk

sudo jockey-text --list=
murat@ubuntu:~$ sudo jockey-text --list
[sudo] password for murat:
xorg:fglrx_updates - ATI/AMD için telifli FGLRX grafik sürücüsü (sürüm sonrası güncellemeler) (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
kmod:r8168 - RealTek RTL-8168 Gigabit Ethernet driver (Özgür, Etkinleştirildi, Kullanımda)
xorg:fglrx - ATI/AMD için telifli FGLRX grafik sürücüsü (Sahipli, Etkinleştirildi, Kullanımda)

uname -a=
murat@ubuntu:~$ uname -a
Linux ubuntu 3.0.0-14-generic #23-Ubuntu SMP Mon Nov 21 20:34:47 UTC 2011 i686 i686 i386 GNU/Linux

lspci=
murat@ubuntu:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB Controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b5)
00:1c.6 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 7 (rev b5)
00:1c.7 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 8 (rev b5)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 05)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev a5)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation H67 Express Chipset Family LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 4 port SATA IDE Controller (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 05)
00:1f.5 IDE interface: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 2 port SATA IDE Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon HD 5800 Series (Cypress LE)
01:00.1 Audio device: ATI Technologies Inc Cypress HDMI Audio [Radeon HD 5800 Series]
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)
04:00.0 USB Controller: Etron Technology, Inc. EJ168 USB 3.0 Host Controller (rev 01)

/usr/lib/nux/unity_support_test -p=
murat@ubuntu:~$ /usr/lib/nux/unity_support_test -p
OpenGL vendor string:   ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 5800 Series 
OpenGL version string:  4.2.11318 Compatibility Profile Context

Not software rendered:    yes
Not blacklisted:          yes
GLX fbconfig:             yes
GLX texture from pixmap:  yes
GL npot or rect textures: yes
GL vertex program:        yes
GL fragment program:      yes
GL vertex buffer object:  yes
GL framebuffer object:    yes
GL version is 1.4+:       yes

Unity 3D supported:       yes

çıktılar böyle donanımım gayet sağlam sürücülerde kurulu ama anlamadığım neden dandik 1-2 flash oyuda kalite ve performans düşüklüğü oluyor flash player son sürümde hem mozilla hem chrome ile denedim zaten internette çoğu zaman bilardo oynarım bu sorun canımı sıktı windowsta oynuyorum :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ocak 2012 - 20:31:10

Arkadaşlar ubuntu 2d ile açtım bi kaç efekt dışında normal arabirimden hiç bir farkı yok ve sorun ortadan kalktı :)

zeusmaster

Bir ati kullanıcısı olarak tavsiyem unity kullanmanız.Gnome da bu tip sorun yaşamaktayız.
Up and Running...