compiz ayarlarını yapıyorum ama küpleri tam olarak kullanamıyorum

Başlatan nothinq, 17 Ocak 2012 - 18:13:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nothinq

Selamın Aleyküm
compiz ayarlarını yapıyorum ama küpleri tam olarak kullanamıyorum basit  ctrl+alt  yön tuşları  yada mouse ile geçişleri basit olarak yapabiliyorum ama  altta verdiğim resimdeki gibi döndüremiyorum

http://www.theopensourcerer.com/wp-content/uploads/2007/07/compiz-fusion.png

Aequitas

Fare ile döndürebilmek için gerekli tuş atamalarını yaptınız mı?
Yanlış hatırlamıyorsam fare orta tuş varsayılan olarak ayarlı olmalı. Masaüstünde boş bir yere gelip farenin orta tuşuna basılı tuttuğunuzda çevirmesi gerek.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

ahmetoguz

Arkadaşlar hazır başlık varken yeni başlık açmak istemedim. Benim bir sorunum var. Masaüstü küpünü aktif yapıyorum küpü çevirebiliyorum fakat, masaüstü küpünü aktif yaptığımda soldaki unity plugin aktifliğini yitiriyor ve solda kısayollar olan dock kayboluyor. Ayrıca mesela firefox açık firefox un üstteki simge durumuna küçült kapat vs butonları kayboluyor.(yukarı geldiğimde kendisi çıkıyordu bunu yapınca çıkmıyor) Bunu nasıl düzeltebilirim? Böyle olunca bilgisayardaki açık programlara filan erişemiyorum yani alt tab vs yaptığımda açık diğer uygulamalara erişemiyorum.
Unity testte büyün sekmeler yes çıkıyor. Ekran kartım Nvidia geforce gt 130m ve sürücü olarak 290.10 versiyonu kurulu. Ubuntu 11.10 64 bit kullanıyorum.

OpenGL vendor string:   NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce GT 130M/PCI/SSE2
OpenGL version string:  2.1.2 NVIDIA 290.10

Not software rendered:    yes
Not blacklisted:          yes
GLX fbconfig:             yes
GLX texture from pixmap:  yes
GL npot or rect textures: yes
GL vertex program:        yes
GL fragment program:      yes
GL vertex buffer object:  yes
GL framebuffer object:    yes