Wubi Ubuntu Installer projesi sonlandırılmalı mı?

Başlatan eren, 02 Eylül 2008 - 05:33:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wubi Ubuntu Installer projesi sonlandırılmalı mı?

Evet
61 (27.1%)
Hayır
145 (64.4%)
Kararsız
19 (8.4%)

Toplam Oy Verenler: 89

suburbanplanner

yıl sanırım 2007... o zaman ben linux'u dos kodlarıyla çalışan bir işletim sistemi ve bu işletim sistemini kullananlar da gözlükler dağınık oda elde bir klavye matrix gibi kod yazıyor diye düşünüyordum (gerçi gözlükler ve evin dağınıklığı şu an bana uyuyor, çok da haksız değilmişim). bilgisayara feci virüs girdi, arkadaşım cd'den ubuntu kuralım dosyaları kurtaralım dedi... ilk kez o gün karşılaştım linux'la ubuntu'yla...
şlk görüşte aşık olmadım tabii ki... ama baktım e aynı herşey, hani win.'in yaptığı her işi yapıyor... virüs silindi felan ama benim aklım ubuntu'da kaldı... disk participatation yaparak ubuntucuğuma bilgisayarımda 10 gb'lık bir alan bir de kalbimde bir sayfa ayırdım...
neyse bu sürede ubuntu her sürünüyle beni bir kez daha gönlümde fethederken en son stabil sandığım win7'ninde beni çılgına çevirmesi, acer laptopumda 10 dakikada bir mavi ekran vermesiyle bende kayış koptu... 1 gün içinde tüm yedek alındı, diski felan bölmedim... direkt yardırdım komple maverick'ciyim şimdi...

neyse ben niye aşk hikayesi anlatıyorum ki... wubi'yi destekliyorum... kimse cd'den çalışan bir işletim sisteminden % 100 verim beklemesin... ama nedir ne değildir görsün... illaki bi şekilde tanışma yaşanmalı...

heartsmagic

@suburbanplanner, Wubi CD'den çalışmaz, ufak bir düzeltme yapalım :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plusnettr

Wubi bazen içinden çıkılmaz sorunlarla karşımıza çıksada (http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22859.0.html gibi) desteklenmesi ve devam ettirilmesi gereken bir projedir. 10.10 ile Wubi girişi yapamadık kısmet 11.04 ün başına kararlısını ve kararlı wubiyi 4 gözle bekliyorum :D
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

grayloop

Önce Wubi ile kurmuş ve sorunlar yaşamış bir kişi olmama rağmen Wubi'nin hatalarının düzeltimiş şekilde devam etmesini isterim. CD den kurulum bazı kullanıcılar için güç olabiliyor (HD bölümlemesi vb.) ancak en azındanLinux ile tanışmayı sağlar.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

GAREZ

artık wubi ile kurmama gerek kalmadı Pardus 2011 ile ubuntu anlaşıyor ve başka windows kurmaya çalışırken mevcut windows'u sildim artık wubi için gerekli windows yok... wubi devam etmeli ancak kurulum seçenekleri arttırılmalı normal kurulumda root şifresi ayarlanırken wubi ile es geçiliyor... kullanıcı hesap tipi seçimi olmalı...

ozgurozturk

Wubi'yi destekliyorum. Eminim ki benim gibi birçok kişinin Ubuntu ile tanışması bu yolla olmuştur. Lütfen bir düşünün, elinizin altında az çok düzgün çalışan bir Windows var ama siz meraktan dolayı yeni bir şey denemek istiyorsunuz. Şahsen wubi olmasaydı kurulu düzenimi bırakıp kolay kolay Ubuntu'ya geçmezdim diye düşünüyorum. Wubi bana iki işletim sistemini kolay bir şekilde bir arada kullanma fırsatı verdi.

Bu arada Samsung r522 kullanıcısıyım, maşallah 9.04'ten bugüne kadar wubi ile yaptığım kurulumlarda hiç sorun çıkmadı  :)

GAREZ

wubinin en güzel yanı CD olmadan, usb bellek olmadan çalışması ve kurulumu yapabilmesi... ne harika değil mi? sırf bu yüzden devam etmeli...