PCBSD 9 Sabit (Harddisk) Diskimi Görmüyor!

Başlatan KemalALKIN, 15 Ocak 2012 - 03:39:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

PCBSD 9 Sabit (Harddisk) Diskimi Görmüyor!

Arkadaşlar sabit diskimi ne türde yeni biçim yaptıysam yapayım kurulumda liste dahil olmak üzere görmüyor dolayısı ile kuramıyorum.
Özellikleri şu hafızanın:
| 1TB Western Digital Caviar Green 3.5" 32MB Cache SATA2 3GB/s |

Bütün özelliklerim şu:
| Intel Pentium Dual-Core E6800 3.33 GHz 2 MB Cache 1066MHz FSB 775Pin
| Gigabyte GA-945GCM-S2L DDR2 Slot 1066MHz FSB 775Pin USB2.0 PCI-E x16 | 3 GB DDR2 667MHz (1 Markasız + 2 Kingston)
| Asus Nvidia GeForce GT 430 1GB DirectX11 OpenGL4.1 ShaderModel5.1 MultiProcessors(2) 1400MHz CUDA OpenCL PhsyX
| 1TB Western Digital Caviar Green 3.5" 32MB Cache SATA2 3GB/s |

Bende kuramayınca | Apple | Mac OS X Lion 10.7.2 (11C74) [Hackintosh-PC] | kurdum.
www.tckemal.ist

Felâsife

Bu konuyu kaç yere açtın @KemalALKIN nereye gitsem karşıma çıktı  :D

Neyse konuyu çözdüğünde veya çözmediğin de not düşersen iyi olur, forum camiasında boş konuyu hoş saymazlar.  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Felâsife - 17 Ocak 2012 - 12:13:27
Bu konuyu kaç yere açtın @KemalALKIN nereye gitsem karşıma çıktı  :D

Neyse konuyu çözdüğünde veya çözmediğin de not düşersen iyi olur, forum camiasında boş konuyu hoş saymazlar.  :)

BSD'siz kaldım :(.
www.tckemal.ist

cagriemer

@Felâsife elbet benden yetkin bu konuda ama sunu sorayim. PCBSD'nin kendi disk bicimleme araci yok yanilmiyorsam. Baska bir aracla -ornegin gparted- bos bir birincil bolum olusturup o sekilde yuklemeye baslamak gerekiyor. Siz de oyle mi yapmistiniz @KemalALKIN?

KemalALKIN

Alıntı yapılan: cagriemer - 18 Ocak 2012 - 00:07:24
@Felâsife elbet benden yetkin bu konuda ama sunu sorayim. PCBSD'nin kendi disk bicimleme araci yok yanilmiyorsam. Baska bir aracla -ornegin gparted- bos bir birincil bolum olusturup o sekilde yuklemeye baslamak gerekiyor. Siz de oyle mi yapmistiniz @KemalALKIN?
Malesef kendi disk türünden oluşmuyordu UFS vardı listede sadece ona uygun (bide başka bişi va ZFS). Bende yakın zamanda FreeBSD denemeyi düşünüyorum inşallah xorg ve arayüzü kurabilirsem BSD işini öğrenmiş olucağım. Gparted ile GPT ve BSD formatında komple silmiştim gene görmemişti. Başka türlü olan bölümleri zaten görmüyor çünki disk görünmemekte listede.
www.tckemal.ist