[Çözüldü] code::blocks ide üzerinde derleme sorunu

Başlatan sembozdemir, 08 Ocak 2012 - 16:29:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sembozdemir

kaynak kodu derledikten sonra F9 a basıyorum gelen konsol boş olarak gözüküyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor acaba? ve çözümü nedir?

sem

Hoş geldiniz..

code::blocks çok duydum ismini ama kullamadım hiç...

Derleme sırasında herhangi bir hata almıyorsunuz ve uygulamayı derliyorsunuz. F9 kodu çalıştırmak için mi kullanılıyor, eğer öyle ise çalıştırıyorsunuz ve çıktıları code::blocks konsolunda göremiyorsunuz, sorunumuz bu mudur?

Programı uçbirimden çalıştırdığınızda (code::blocks ile derlenmiş halini) uçbirimden çıktı alabiliyor musunuz?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

sembozdemir

evet sorunum o uçbirimden nasıl çalıştırcağımı bilmiyorum. söylerseniz yaparım.

travego0403

Herhangi bir C++ kaynak dosyasını derlemek için
g++ kaynak.cpp -o derlenmishali
Derlenmiş halini çalıştırabilmek için
./derlenmishali
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

microanaliz

Alıntı yapılan: sembozdemir - 08 Ocak 2012 - 16:29:35
kaynak kodu derledikten sonra F9 a basıyorum gelen konsol boş olarak gözüküyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor acaba? ve çözümü nedir?
Sayın arkadaş;Kodları görelim neyi derledin ne yaptın biraz açı konuşsan hangi işletim sistemini kullanıyorsun bunlara bir cevap verirsen size açıklayıcı cavep bulabilirim...Saygılar
MicroAnaliz

sembozdemir

g++ derleyici paketi sistemde kurulu deilmiş synapticden kurdum düzeldi tşkler..