Hangi Ubuntu türevini kullanıyorsunuz?

Başlatan Orhan, 29 Mart 2008 - 02:00:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi Ubuntu türevini kullanıyorsunuz?

Ubuntu (Gnome)
Kubuntu (KDE)
Xubuntu (XFCE)
Gobuntu
Linux Mint
GreenOS (Gos)
Edubuntu
Fluxbuntu
Freespire
gNewSense
Linspire
MoLinux
Nexenta OS (Ubuntu Solaris / UbuntuS)
OpenGEU
Nubuntu
Shift Linux
Ubuntu Studio
Ulteo
Ultimate Edition
Ubuntu Muslim Edition
Ubuntu Christian Edition
Diğer
Lubuntu (LXDE)

ufuk_k

İhtiyaçlarıma şu anda en çok cevap veren Ubuntu-studio. Ekstaradan openoffice paketlerini kurmak gerekiyor ama olsun. Kubuntu da diğer favorim fakat kde4 kararlı olunca kullanmayı düşünüyorum, belki gelecek sürümde. Bu arada fluxbox ubuntu ile inanılmaz güzel çalışıyor. Biraz config dosyalarıyla oynayıp rox file manager ve bir kaç ufak programı kurduktan sonra gördüğüm en hızlı ve kullanışlı fluxbox masaüstü bence (ubuntu ile kullanılınca).

zulfikar

Ubuntume (ubuntu muslim edition)  yi listede göremedim.
belki ilgilenen arkadaş olur diye kısaca bilgi vereyim. Son sürümü ubuntu 7.10 u temel alıyor ve içinde
bazı İslami programlar var. Daha fazlası için Google'de ararsanız kendi web sitesine bakabilirsiniz, anasayfası da Türkçe.
Ben şahsen ubuntume 8.04 un çıkmasını beklemekteyim, şimdilik bizim ubuntuyla devam ediyorum.

Caktor

Selam,

Ben de 1 aydır Ubuntu kullanıyorum Windoof'dan Linux'a geçtim , 2 gün önce 7.10 dan 8.04 e geçtim, şu ana kadar memnunum tek sorunum yeni programları yüklerken biraz karışık olması.

s1bernet1k

Alıntı yapılan: Caktor - 03 Mayıs 2008 - 17:48:56
Selam

Bende 1 aydir Ubuntu kullaniyorum Windoof dan Linux a gectim , 2 gün önce 7.10 dan 8.04 e gectim, su ana kadar memnunum tek sorunum yeni programlari yüklerken biraz karisik olmasi.

İlk zamanlar bende senin gibiydim ama uğraşa uğraşa öğrenirsin. Hayırlı olsun . :)
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

heartsmagic

Alıntı yapılan: Caktor - 03 Mayıs 2008 - 17:48:56
Selam,

Ben de 1 aydır Ubuntu kullanıyorum Windoof'dan Linux'a geçtim , 2 gün önce 7.10 dan 8.04 e geçtim, şu ana kadar memnunum tek sorunum yeni programları yüklerken biraz karışık olması.

Windows olsa gerek söylediğin şey.
Ayrıca program kurmak neden karışık. Bir program açıp, istediğin programı arayıp kur diyorsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

izzetguntalaz

En çok geliştirilen Ubuntu Gnome u kullanıyorum.

Kutadgu

Ubuntu kullanıyorum ancak bir ara zamanım olursa mint i de denemek istiyorum

DeFacto

Ubuntu'dan şaşmam. Ama Slackware kullanımını kesinlikle tavsiye ederim. Bilgisayarın mantığını orada anlamaya başladığımı düşünüyorum.

silent_control

ubuntu ana bilgisayarda yüklü ondan vazgeçmek zor ama virtualbox'da diğer versiyonları deniyorum sürekli. :)

NippleNipper

Le0n

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 28 Mayıs 2008 - 13:57:32
Ubuntu'dan şaşmam. Ama Slackware kullanımını kesinlikle tavsiye ederim. Bilgisayarın mantığını orada anlamaya başladığımı düşünüyorum.
LinuxNet dergisinde okumuştum bu linux atasözünü "mandrake kullanan mandrake kullanmasını bilir Slackware kullanansa Linux kullanmasını bilir" gibi bişeydi.
sudo apt-get purge windows

occuplus

ShipIt ile gelen ubuntu 8.04 LTS kullanıyorum şu an. Uni. iken birçok sürüm indirdim ama  kurulumda sorunla karşılaşıyordum. XP bile açılışta sata driver'i ile tanıtıyordum. Ama 8.04 oldukça iyi Kubuntu'yu da denemek istiyorum.

Düzeltme: 8.04 olacak

izzetguntalaz

Bu ankete herkez dürüstçe katılmışsa Ubuntu ezici bir üstünlük kurmuş denebilir.

maxspacemax

Kubuntu en sevmediğim dağıtım.
Ubuntu ise en çok sevdiğim dağıtım olmuştur.

aynshtein

Ben Kubuntu ile başladım ve en başından beri Kubuntu kullanıyorum. Kullanımı daha kolay, menüler daha özelleştirilebiliyor, görsel öğeleri daha cezbedici. Vs. vs.. Bir tek, Compiz-KDE ikilisi Compiz-Gnome ikilisi kadar başarılı değil, beni en çok üzen o:)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: aynshtein - 13 Haziran 2008 - 12:27:37
Ben Kubuntu ile başladım ve en başından beri Kubuntu kullanıyorum. Kullanımı daha kolay, menüler daha özelleştirilebiliyor, görsel öğeleri daha cezbedici. Vs. vs.. Bir tek, Compiz-KDE ikilisi Compiz-Gnome ikilisi kadar başarılı değil, beni en çok üzen o:)

Ubuntu, kubuntu, mint, xubuntu, edubuntu hepsi de aynı çekirdek ve kabuk üzerinde çalışan GUI ler.
Bence birbirinden farkı yok. O kadarda ayrımcı olmamak lazım. Herkez kendine iyi gelen grafik ara yüzü kullanabilir.
Bu kadar çeşitlilikte bu yüzden zaten.

Not: Bunu eleştirmek için değil bilgilendirmek amaçlı yazdım. :)

maxspacemax

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 13 Haziran 2008 - 12:36:53
Alıntı yapılan: aynshtein - 13 Haziran 2008 - 12:27:37

Ubuntu, kubuntu, mint, xubuntu, edubuntu hepsi de aynı çekirdek ve kabuk üzerinde çalışan GUI ler.
Bence birbirinden farkı yok. O kadarda ayrımcı olmamak lazım. Herkez kendine iyi gelen grafik ara yüzü kullanabilir.
Bu kadar çeşitlilikte bu yüzden zaten.

Not: Bunu eleştirmek için değil bilgilendirmek amaçlı yazdım. :)

O zaman bende Xubuntu diyorum :D

Kozmo

Linux Mint 5 kullanıyorum, Ubuntu\'nun saçma sapan hatalarından arındırılmış, WPA2 sorunu bulunmayan güzel bir dağıtım.

jawes

LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

maxspacemax

Alıntı yapılan: jawes - 15 Haziran 2008 - 23:51:16
gnome gibisi varmıkı yaw

Aynen sana katılıyorum. Linuxle gnome ile tanıştım. Hala kullanıyorum.

teneke

p.2007 ve p.2008'i kullandım şimdi ubuntu kullanıyorum.Fedora Sulfuru bir ara denemek istiyorum.

ns

Ubuntu Muslim Edition     
Ubuntu Christian Edition

bunlarıda mı canonical çikarttı yoksa bağimsizlar mı
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

munirekinci

Ubuntu Muslim Edition ve Ubuntu Christian Edition bağımsız.

Resmi Ubuntu türevleri;
Ubuntu
Kubuntu
Xubuntu
Ubuntu Studio
Edubuntu

DeFacto

Bağımlı-bağımsız ben bir fark göremedim şahsen. gOS'daki Enlightenment de başımı döndürmüş olabilir ama :) gOS'da güzel yani hele Enlightenment :)

tempest

Mint kullaniyorum gayet de memnunum hayatimdan  ;D