Hangi Ubuntu türevini kullanıyorsunuz?

Başlatan Orhan, 29 Mart 2008 - 02:00:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi Ubuntu türevini kullanıyorsunuz?

Ubuntu (Gnome)
Kubuntu (KDE)
Xubuntu (XFCE)
Gobuntu
Linux Mint
GreenOS (Gos)
Edubuntu
Fluxbuntu
Freespire
gNewSense
Linspire
MoLinux
Nexenta OS (Ubuntu Solaris / UbuntuS)
OpenGEU
Nubuntu
Shift Linux
Ubuntu Studio
Ulteo
Ultimate Edition
Ubuntu Muslim Edition
Ubuntu Christian Edition
Diğer
Lubuntu (LXDE)

Orhan

İsmi geçen tüm dağıtımlar Ubuntu türevlidir ve Ubuntu paketlerini kullanır. Aralarındaki tek fark ilk kurulumda gelen uygulamalar ve görünümdür.

Sypro

horeheyy!

hepsini denedim:)

ama kurulu olarak bazen silip kaldırdığım sonra yeniden kurduğum bir mint (önceki gün yine sildim, bi kaç güne kurarım) var bir de sabit olarak kullandığım Ubuntu 7.10 var.

gNewSense,  MoLinux,  OpenGEU  hakkında bilgim yok, Nexenta OS indirme listemdeydi muhtemelen bitmiştir en kısa zamanda denerim.

yine de default ubuntu taraftarıyım.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

atillux

Semih

Linux Mint kurulu şu anda 8.04 gelsin geçicem tekrar:)
A.Semih Türk

Sypro

geubuntu = opengeu

ki opengeu da listede var ;)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

platonix

anladigim kadariyla server versionlarin disinda sagi yukari hepsi ayni
su anda ubuntu 7 10 kullaniyom onceden suse, debian pardus knopix gibi dagitimlari kullanmistim
ama ubuntu baska bi iyi geldi bana :)

Orhan

Alıntı yapılan: atillux - 29 Mart 2008 - 12:11:48
Anket listesini hazırlarken GeUbuntu'yu unutmuşsunuz. :)

http://opengeu.intilinux.com/Home.html

Opengeu listede var. Listeye belli bir kullanıcı kitlesine ulaşmış ve geliştirilmesi halen devam eden tüm Ubuntu türevleri yazıldı. 6-7 tane daha dağıtım var ancak onların geliştirilmesi durdurulmuş ya da uzun süredir yeni sürüm çıkartmıyorlar. Bu sebeple onlar listeye eklenmedi.

Bu listedeki dağıtımların hepsinin Ubuntu 7.10 sürümü üzerine inşa edilmiş sürümleri bulunuyor.

engin1975

Ubuntu 7.10 gerçekten güzel ama artık yeni stable sürümün çıkmasın bekliyorum oda 24 nisan gibi  çıkacakmış hadi hayırlısı.

eromess

umutubuntu

heartsmagic

Ulteo is an Debian/Ubuntu-based Linux distribution created by Gaël Duval""
:)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Hatta şöyle:

About Ulteo
Ulteo is an Debian/Ubuntu-based Linux distribution created by Gaël Duval, the original founder of Mandrake Linux (now Mandriva Linux) and co-founder of MandrakeSoft (now Mandriva). Currently in early stages of development, Ulteo promises to bring new concepts designed to help individuals with limited knowledge to accomplish many common computing tasks.

sanırım karışıklık bu yüzden :)

eren

Diğer sitelerde ve DistroWatch sitesinde Ubuntu temelli yazıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Dağıtım deneme çılgınıydım sabit diskim gitmeden önce. Burada ismi geçenlerin hemen hemen hepsini denedim. Hiç biri Ubuntu'nun yerini tutamaz. Belki biraz Mint tutar ama onunda kaynağı belli zaten.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

umutubuntu

Dağıtım deneme konusunda disklerimizin sınırı ne olabilir ?

heartsmagic

Sınır derken?
Yanlış hatırlamıyorsam bir ara nette menu.lst dosyasında yüzün üzerinde dağıtım girişi olan birisi dolaşıyordu :)

eren

Alıntı yapılan: biscuit - 10 Nisan 2008 - 02:33:10

Ben şu an 11. sabit diskimi kullanıyorum. 10 yılda 11. sabit disk. Fazla yükleme yapıp silmek pek hayırlı olmasa gerek.

umutubuntu

Ortalama yada tahminen bir sabit diske ömrü boyunca ne kadar işletim sistemi yüklenip kaldırılabilir?
Şimdiye kadar kaç kere yükledim sayamadım ama o dağıtım deneme çılgınlarından biriside benim galiba :D

umutubuntu

Alıntı yapılan: Eren - 10 Nisan 2008 - 02:37:00

Ben şu an 11. sabit diskimi kullanıyorum. 10 yılda 11. sabit disk. Fazla yükleme yapıp silmek pek hayırlı olmasa gerek.

Sanırım yılda ortalama 1.1 diske denk geliyor :)

eren

Alıntı yapılan: biscuit - 10 Nisan 2008 - 02:43:09
Alıntı yapılan: Eren - 10 Nisan 2008 - 02:37:00

Sanırım yılda ortalama 1.1 diske denk geliyor :)

Evet aynen öyle :D

hasancelik

Linspire ve Freespire Ubuntu türevi değil.

heartsmagic

Alıntı yapılan: hasancelik - 28 Nisan 2008 - 11:45:37
Linspire ve Freespire Ubuntu turevi degil.

Alıntı YapFreespire is sponsored by Linspire, a commercial, desktop-oriented distribution based on Debian GNU/Linux and Ubuntu.

umutubuntu

Alıntı yapılan: hasancelik - 28 Nisan 2008 - 11:45:37
Linspire ve Freespire Ubuntu turevi degil.
Bunu demekle Linspire veya Freespire denemediğin belli oluyor.
Freespire kurulum yaparken bile Ubuntu logosu gösteriliyor.

eren

Bu listeye itiraz edileceğini bildiğim için listede yer alan dağıtımların hepsini teker teker inceledim. Hepsi Ubuntu türevi :)