Kemal Demirez Yeni Kitabı Linux 2012 Yayınlandı

Başlatan yakusha, 06 Ocak 2012 - 15:07:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkblue

Ben kitaptan öğrenmeyi tercih edenlerdenim. Fakat nette de işe yarayan çok bilgiler var. Benim tercih sebebim kitapları seviyor olmam ve sıcak gelmeleri...:)

ceydadeniz

Geçerken uğradım da konuya bakanların sayısı baya bi artmış...bu Linux a ilgiyi gösteriyor..güzel bir şey yani

karboran

@ceydadeniz Bakanların sayısı artmış derken misafir olarak  siteye girip konuya bakanları kastediyorsunuz ?
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

ceydadeniz

Alıntı yapılan: karboran - 12 Ekim 2012 - 02:55:27
@ceydadeniz Bakanların sayısı artmış derken misafir olarak  siteye girip konuya bakanları kastediyorsunuz ?

Evet onu kastediyorum. Yani ister misafir ister kayıtlı kullanıcı olsun sonuçta konuya ilgi göstermişler demek istedim :)

karboran

@ceydadeniz harbiden ya yeni baktım da 3223 Gösterim olmuş :) . Buda ne kadar kitap okumada dünya da sonlarda olsakda, milletimizin kitap takıntısından geliyor :) .. Oysa kur ubuntuyu takıl 2-3 gün daha faydaylı, kemal demirezin bu kitabıyla linux la başlasaydım korkardım herhalde :)
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

ceydadeniz

Alıntı yapılan: karboran - 12 Ekim 2012 - 16:40:25
@ceydadeniz harbiden ya yeni baktım da 3223 Gösterim olmuş :) . Buda ne kadar kitap okumada dünya da sonlarda olsakda, milletimizin kitap takıntısından geliyor :) .. Oysa kur ubuntuyu takıl 2-3 gün daha faydaylı, kemal demirezin bu kitabıyla linux la başlasaydım korkardım herhalde :)
Linux sadece Ubuntu demek değil. Tabii ki Ubuntu son kullanıcı için ideal. Fakat Linuxta öğrenilecek şeyler bitmez. :)

kamil_3545

böyle eserler görmek linux severler olarak bizi mutlu ediyor.

yakusha

>:( yazardan gelen canımanam kitabımı birileri araklamış... Şimdi yazardan yeni kitap gelmeyeceğine göre kitabı almak gerekir...
Artık bu forumu kullanmıyor.

ceydadeniz

Alıntı yapılan: ceydadeniz - 23 Ocak 2012 - 11:48:46
Giden kitap gelmez yakusha sana geçmiş olsun :)))
Daha önce söylemiştim giden kitap gelmez diye :)

cagriemer

Biraz art niyetli olsak su basligi on defa kapatmistik. Reklam yapilir yapilmasina da iyi niyeti suistimal etmek hic yakisik almiyor. Umarim herkes sapkasini onune koyup bir dusunur.

yakusha

Artık bu forumu kullanmıyor.

monthy_python

konuyla ne derece alakalı tam kestiremedim ama,
ben pythonu istihzadan öğreniyorum, kitabını aldım, ama destek amacıyla sadece, kapağını açmışlığım yok.
kitap da seviyorum ama, yaşlı olduğum için belki...
bu kitabı ve backtrack kitabını alıcam. bi yere de saldırmıyacam okuyunca :D
yükledim sildim hatta (backtrack'i). her merak eden kötü niyetli değildir.
emek veren insana kalpten teşekkür ediyorum. ben böyle çabaları önemsiyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: monthy_python - 17 Ekim 2012 - 02:10:54
yükledim sildim hatta (backtrack'i). her merak eden kötü niyetli değildir.

Elbette değildir. Kaldı ki kendini bu alanda geliştirmek isteyenler, işi icabı bu konulara eğilmesi gerekenler Backtrack'ten daha güzel bir dağıtım bulamazlar muhtemelen. Bizlerin genel tepkisi henüz bu dünyanın abc'sini bilmeyenlerin Backtrack'e başlamaya çalışması ve sıfır araştırmayla bazı şeyleri yapmaya uğraşması.

Bu arada bir Linux kitabının reklamının bu forumda yapılması kadar doğal bir durum yoktur @yakusha. @cagriemer'in söylemek istediği farklı bir şey ve katılmamak elde değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ceydadeniz

heartsmagic

Böyle bir başlığın normal şartlar altında kilitlenmeye ihtiyacı yok. Gelen olur, giden olur, yorumlayan olur vs. Bunlar doğal şeyler elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aaron

Kitabı aldıktan sonra ve bitirmeme az kalmışken bir geri dönüş yapmamış olmam büyük ayıp gerçekten. Kitap giriş seviyesi dokümantasyonu arayan heyecanlı gençler için çok ideal. Ben de bu kategoriye girdiğim için kitabı aynı heyecan ile satın alıp bitirmeye çalıştım. Sonlara doğru yaklaşmışken az evvel dediğim gibi giriş seviyesi olarak genel hatlarıyla komutların işlevlerini ve kullanım biçimlerini öğrenmek için tercih edilebilir bir eser. Forumda her gün bu tip giriş seviyesi doküman aramak yerine bu kitabı almanızı tavsiye ediyorum.

ceydadeniz

Alıntı yapılan: Aaron - 18 Ekim 2012 - 00:34:07
Kitabı aldıktan sonra ve bitirmeme az kalmışken bir geri dönüş yapmamış olmam büyük ayıp gerçekten. Kitap giriş seviyesi dokümantasyonu arayan heyecanlı gençler için çok ideal. Ben de bu kategoriye girdiğim için kitabı aynı heyecan ile satın alıp bitirmeye çalıştım. Sonlara doğru yaklaşmışken az evvel dediğim gibi giriş seviyesi olarak genel hatlarıyla komutların işlevlerini ve kullanım biçimlerini öğrenmek için tercih edilebilir bir eser. Forumda her gün bu tip giriş seviyesi `belge` aramak yerine bu kitabı almanızı tavsiye ediyorum.

Bu belge meselesine de değinmek lazım...habire belge arayan arkadaşlarımız var :) Kardeşim al kafana göre bir kitap ya da nette pdf ler var istersen onlara bak...sonra devam et yoluna..artık bir yerden sonra belge arayan değil belge üreten konumuna yükselmak ilazım :)