SU Parssoft un ilk oyunu

Başlatan MeBuNtU, 30 Ağustos 2008 - 22:23:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MeBuNtU

Oyun çok basit.su.tar içindeki su dizinini /usr/games altına kopyalayarak oyunu oynayabilirsiniz.Eğer kopyalamadan açarsanız çalışmaz.

Link:http://www.adrive.com/public/12fc57ab03f9a12f0f0c36eec28073a4d7e2c2241cb57621889fbec1ffffc8e7.html

Oyun size çok basit gelebilir.Bu çok doğal çünkü zaten çok basit bir oyun.Belki herkes daha iyi birşey bekliyordu ama şimdilik bukadarını yapabildik.Tabi daha öğrenme aşamasındayız.Zaten bu geliştiricilerimiz çok az ve bazen 1 kişi iki veya 3 işle ilgileniyor.Aryıca peketçi(ler) miz olmadığı için peket te yapamadık.Ama paket yapmayı öğreniyorum inşallah diğer projelerimizde rpm,deb,pisi gibi paketler de yapacam.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ns

eylül ayında oynarım artık .hayırlı olsun. oyun hakkında bilgi verir misiniz.?
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

MeBuNtU

Oyun Dediğm gibi çok basit.Dünyada su kalmamış ve halk ölmek üzere.Başka bir boyuttan bir kove su kaçırmaya çalışıyorsunuz.Tabi burdaki şeytanlar da size engel olmaya çalışıyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: MeBuNtU - 31 Ağustos 2008 - 15:17:59
Oyun Dediğm gibi çok basit.Dünyada su kalmamış ve halk ölmek üzere.Başka bir boyuttan bir kove su kaçırmaya çalışıyorsunuz.Tabi burdaki şeytanlar da size engel olmaya çalışıyor.

Oyun için teşekkürler hemen deneyelim :D

matafleur

Verdiğiniz emeğe eyvallah ama oyunun oynanabilirliği çok kötü :(

Çok daha iyi birşeyler çıkarabilirsiniz inanıyorum.

Açıkçası pygame e çakılı kalmayın.Opengl in güzel dünyasını keşfedin.En basitinden oyun 3D olsaydı biraz daha albenisi olurdu.Eğer kod konusunda yardım edebileceğim bir şey varsa mümkün olduğunca elimden geleni yaparım (:

MeBuNtU

OpenGL dediğiniz gibi çok farklı bir dünya ama bizde bu dünyaya uzak değiliz.OpenGL ile aranız iyi ise guruba katılabilirsiniz.Ama grub sadece oyun üzerine kurulu değil çeviri,yazılım,diğer projelere destek gibi biçok iş üzerinde çalışıyoruz.

MeBuNtU

İlk oyunumuz pek iç açıcı olmasada iyi sonuç verdi denilebilir sanırım.Şimdiye kadar 66 kere indirilmiş.Artık önümüzde çok ciddi bir proge var.Online(mmorpg türü) bir oyun yazıyoruz.Şimdi bu oyunumuz için grafik lazım.İlgilenen arkadaş olursa benimle iletişime geçebilir.Bize destek veren herkes e Teşekkür ediyorum.

mbt28

The mana world tarzında bir şeyler yaparsanız oynarız. Kurguyu güzel yapın grafiklerde şirin ve parlak olsun tamam her zaman 2b ye ayrı bir sempatim olmuştur.

Yada strateji oyunu olsun ama online yani herkes kendi köyünü filan kursun ama devletler olsun birleşip savaşalım filan, oyunun fikri güzel olduktan sonra bence grafik çok sonraki planda.

Python la gitmeniz güzel hem öğrenmesi geliştirilmesi çok daha hızlı oluyor.