[Çözüldü] Ubuntu 11.10 1GB ram kullanıyor

Başlatan Karanlık, 24 Aralık 2011 - 13:22:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Karanlık

Alıntı yapılan: Sherlock Holmes - 27 Aralık 2011 - 02:49:16
oturum ayarlarınızı sıfırlayarak denermisiniz.

Sistemin yedeğini alıp sıfırladım oturum ayarlarını normal olarak ram kullanımı 500mb seviyesine düştü ama tema ayarları ve compiz efektleri olmadan zaten bu kadar kulanması normal ben 1gb kullanmasından şikayetçi değildim sadece sorun mu var diye sormuştum cevap yazan arkadaşlara teşekkürler ben yedeğini aldığımı kullanayım yinede ram yeterli nasıl olsa...

Alıntı yapılan: travego0403 - 27 Aralık 2011 - 21:39:33
Ram miktarları arasındaki fark büyük ihtimal Ram hesabından kaynaklanıyordur.Çünkü donanım üreticileri 1GB=1000MB olarak hesaplıyorlardır, işletim sistemi ise 1GB=1024 MB. Benzer durumla USB(Flash) belleklerde de karşılaşılıyor. Bu konu daha önce konuşulmuştu sanırsam.

Söylediğinde doğruluk payı var tabi mesela @decent te bu yüzden 3.9GB görüyordur 4GB belleği ama bende 3.6 görüyor farklı cevabı olan yoksa daha mantıklı olan ekran kartının kullanması bence...

if

@Karanlık, konuyu çözüldü olarak etiketleyelim o zaman:)

cemilakkaya

BEnde şuan hiç birşey açık değil bir chrome açık sonuç şudur.

cf@ubuntu:~$ free -m
             total       used       free     shared    buffers     cached
Mem:          3018       2748        270          0        968       1203
-/+ buffers/cache:        577       2441
Swap:          255          0        255

bytan

Bu başlığı kapatalım.

@cemilakkaya,

Uç bir durum olmadıkça kullanılan hafızayı şahsen önemsemiyorum. Bu gibi bir durumdan şüpheleniyorsan kendine ait yeni bir başlık açıp htop çıktısını RAM miktarlarına göre sıralayarak aktarabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST