[Çözüldü]Gnome Masaüstüne Geçiş Yapamıyorum

Başlatan serdar321, 24 Aralık 2011 - 01:47:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serdar321

Biraz önce compiz ayarlarını kurcalarken masaüstünü kde olarak işaretledim.Ardından tekrar gnomeyi seçmek istedim ve uçbirim tablosunu bir türlü kapatamadım.Reset attım bu kez Ctrl+Alt+T///Alt+F2 ne denediysem komutlar açılmıyor.E biraz da acemi olduğumu ekleyerek yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
En kötüsü,en iyisi sandığımızdır.

if

@serdar321, sorunu tam anlayamadım. Şu an KDE masaüstündesiniz ve Gnome'a geçmek istiyorsunuz. Öyle mi? Peki masaüstüne düşmeden önce kullanıcı şifresini girdiğiniz bir ekran gelmiyor mu?

serdar321

Ccsm komutundan sonra açılan compiz config ekranındaki Kde seçeneğini işaretledim.Haliyle diğer (Gnome) masaüstünü devredışı bırakıp bırakmayacağımı sordu.Bende Gnome masaüstünü pasif hale getirmeyi seçtim-bu durumda sanıyorum Kde masaüstünü tercih etmiş oluyorum-ama uçbirim ekranında bu komutu işleyen konsol durduğu yerden kıpırdamayınca bende arkaplanda kalan config ekranında Gnome masaüstünü işaretleyemedim.Şimdi konsol açamıyorum ne denediysem sonuca ulaşamadım.

if

CTRL+ALT+F1> kullanıcı adı ve parolası sorarsa girersin> rm -r .config/compiz/
sudo service lightdm stop
sudo service lightdm start

serdar321

Söylediğiniz tüm komutları uyguladım fakat ben hala önceki masaüstüme kavuşamadım.Yalnızca masaüstü arkaplanı ilk kurulumdaki haline döndü.Sizce ben tekrar compiz ayarlarına nasıl dönüş yapabilirim ?

if

Alıntı yapılan: if - 24 Aralık 2011 - 01:55:06
Peki masaüstüne düşmeden önce kullanıcı şifresini girdiğiniz bir ekran gelmiyor mu?

serdar321

Alıntı yapılan: if - 24 Aralık 2011 - 02:52:09
Alıntı yapılan: if - 24 Aralık 2011 - 01:55:06
Peki masaüstüne düşmeden önce kullanıcı şifresini girdiğiniz bir ekran gelmiyor mu?
Geliyor şifremi yazıyorum giriş yapıyorum sonuç yine aynı. :(

if

Uçbirimi açıp gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1
unity --reset

komutlarını girdikten sonra ne oluyor?

serdar321

Seçenekler ayrıştırılırken hata oluştu:Bilinmeyen seçenek --reset-1
  Kullanılabilecek komut satırı seçeneklerinin tam listesini almak için 'gconftool-2 --help' çalıştırın.

Umarım vaktinizi çalmıyorumdur.

if

@serdar321, verdiğim komutları direk kopyala yapıştır yapın, sanırım yanlış vermişiniz öünkü reset-1 diye bir şey yok verdiğim komutlarda. Aslında gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1 komutundan sonra compiz ayarlarının sıfırlanması gerek. Yine aynı hatayı döndürürse unity --replace komutunu verin. Komutların çıktısını da buraya aktarırsanız daha iyi irdeleme imkânım olur.

Vaktim ubuntu-tr'ye ait:)

serdar321

Alıntı yapılan: if - 24 Aralık 2011 - 03:27:02
@serdar321, verdiğim komutları direk kopyala yapıştır yapın, sanırım yanlış vermişiniz öünkü reset-1 diye bir şey yok verdiğim komutlarda. Aslında gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1 komutundan sonra compiz ayarlarının sıfırlanması gerek. Yine aynı hatayı döndürürse unity --replace komutunu verin. Komutların çıktısını da buraya aktarırsanız daha iyi irdeleme imkânım olur.

Vaktim ubuntu-tr'ye ait:)
Son anda anımsamıştım bende siz bu mesajı yazarken bende o komutları veriyordum zaten :) Bu arada teşekkür ederim sorunum çözüldü.

if