[Çözüldü] Ekran Ters Dönüyor

Başlatan aurora, 23 Aralık 2011 - 19:35:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aurora

Merhaba Arkadaşlar,

Mint 11 kurduktan sonra İronhide kurdum fakat ilk kez başıma böyle bir durum geldi. Compiz'i aktifleştirince ekran ters dönüyor ve yazılar da tam olarak seçilmiyor. Konsola düşüp nouveauyu kapatıp nvidia-current'i aktifleştirdim fakat yine de sorunu halledemedim. Ben de bu kez nvidia-current sürücüsünü konsoldayken kaldırdım. Daha sonra ironhide'ı tekrar yükledim ve compiz kapalı iken sorun olmadığını gördüm. Compiz'i açınca sanki ekran aynadan yansıyormuş havası veriyor. Çözemedim bir türlü, sizce sorun nerede olabilir?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

rutku

hahahaha çok komik olmuş :D . Xorg ayarlarından kaynaklı :D

xrandr -o normal

Sorunu çözer.

Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

aurora

Kod için teşekkürler @rutku, fakat bu sefer de compizi aktifleştiremiyorum. Sürekli metacity'de kalıyor?

heartsmagic

xorg.conf dosyan ne durumda?
Ayrıca Compiz'de hangi eklentiler açık biliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aurora

Compiz eklentilerini her zaman yaptığım gibi yapılandırmıştım. İlginçtir ki Mint'e giremedim az önce. Defalarca girmeye çalıştım sistem açılırken siyah ekranda donuyordu. Ben de önce bozuk paketleri onarmayı denedim ama sadece güncelleştirme ve yükseltme yaptı. Daha sonra düşük grafik ile girmeye çalıştım ve çok hızlı bir şekilde girdim (Nasıl bu kadar hızlı açıldı anlamadım). İlk işim xorg.config dosyasını silmek oldu. Daha sonra bilgisayarı kapat seçeneğini tıkladım ve yaklaşık 20 saniye kadar bilgisayar dondu. Sabırla bekledim ve kapandı. Sonunda tekrar açtığımda istediğim gibi hem compiz aktifti hem de ekran ters dönmüyordu. Sanırım bu tarz sorunlarda aklıma ilk gelen çözüm xorg.config dosyasını silmek olacak. Çözüm için teşekkürler @rutku ve @heartsmagic. :)