Ubuntu Yazılım Merkezi Çevrimiçi Oldu

Başlatan yakusha, 20 Aralık 2011 - 21:39:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Ubuntu Yazılım Merkezi güzel bir uygulama; lakin mint kullanıcılarının http://linuxmint.com/software/?sec=categories&release=6 sitesini görünce imrenmeden edememiştim...

Az önce gezinirken Ubuntu'nun Şimdilik duyurusunu hiç yapmadığı bir sitenin haberi ile karşılaştım

Ubuntu Yazılım Merkezi'nin Online Web Hali diyebileceğimiz sitede, Ubuntu Yazılım Merkezi'nde bir yazılım arar gibi yazılım aramak mümkün; ilaveten kategoriler içinden de yazılım seçebiliyorsunuz...

Yazılım merkezi tek bir sürüm için düşünülmediği için ilgili yazılımın hangi sürümler için varolduğunu gösteriyor

https://apps.ubuntu.com
Artık bu forumu kullanmıyor.

Mx0Ub

Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

GNUbuntu

Önce Saygı...

gelturi

ben şahsen ne gibi bir artısı olduğunu anlamış değilim,burda bahsedilen sürüm kelimesinden kasıt kullanılan dağıtımın sürüm numarasıysa benim kullandığım dağıtımın sürümüne en uygun olan programlar zaten ubuntu yazılım merkezinde bize sunulmakta  benim kullanmadığım dağıtıma ait program benim ne işime yarayacakki?ve ubuntu yazılım merkezide zaten online çalışan bir hizmet diye biliyorum zira net bağlantısı olmadan çalışmıyor kısaca bize ne kazandıracak anlamış değilim...

alquirel

Alıntı yapılan: gelturi - 20 Aralık 2011 - 23:50:49
ben şahsen ne gibi bir artısı olduğunu anlamış değilim

Ubuntu'da değil iken bir uygulama görür veya duyarsanız, acaba Yazılım Merkezinde var mı yok mu diye düşünmek zorunda kalmamanızı sağlıyor diyebiliriz.

Alıntı Yap
Ever hand a pang curiosity about whether or not an app available in the Ubuntu Software Centre but not been near Ubuntu to see?

zeusmaster

Güzel bir haber.Artık sistemdeki yükleme merkezini kullanmak zorunda değilim :=)
Up and Running...

rutku

@gelturi ye katılıyorum. Bu durumun windows programlarının olduğu sitelerden ne farklı kaldı ? Softpedia yada download.com a benzemezse hiç şaşırmam. Bir programın ubuntu için var olup olmadığını ubuntunun paket arşivinden aratıp bulunabilir.

Synaptics den tek farkı yorum özelliği. Bir linux kullanıcısı programı yorumlara göre kurmaz ki ? Programın açıklmasında abartısız ne kabiliyeti olduğu yazar ve kullanıcı bunu dener. Bu yazılım merkezinin yıllar önce başlatılan indirme sitelerinden bir farkı yok.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

alquirel

Alıntı yapılan: rutku - 21 Aralık 2011 - 00:37:05
Bir programın ubuntu için var olup olmadığını ubuntunun paket arşivinden aratıp bulunabilir.

Eğer bu cevap bana geldiyse şu kısmı atlamamak lazım ;)

Alıntı yapılan: alquirel - 21 Aralık 2011 - 00:18:22
Ubuntu'da değil iken bir uygulama görür veya duyarsanız, acaba Yazılım Merkezinde var mı yok mu diye düşünmek zorunda kalmamanızı sağlıyor diyebiliriz.

rutku

Evet cevap sanaydı :). O kısmı atlamadım adres vereyim : http://packages.ubuntu.com/
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

alquirel

Alıntı yapılan: rutku - 21 Aralık 2011 - 00:44:04
Evet cevap sanaydı :) . O kısmı atlamadım adres vereyim : http://packages.ubuntu.com/

Ben haberi okuduğum kaynağın yalancısıyım diyeyim o zaman ;)

zeusmaster

Arkadaşlar şimdi program kurmaya çalıştım.instal dediğimde yeni bir sayfa açılıyor ama kurulum yapılmıyor :)
Up and Running...

ahmetturan

bence sadece ubuntu kullanıcıları için düşünmeyelim.
windows kulanıcıları için de bu gibi siteler linux için bir farkındalık oluşturabilir.
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

yakusha

Alıntı yapılan: ahmetturan - 21 Aralık 2011 - 00:51:44
windows kulanıcıları için de bu gibi siteler linux için bir farkındalık oluşturabilir.

ubuntu ve türevi dağıtım kullananlar için sık uğranılan güzel bir site olacak gibi... Windows kullanıcıları için ise Ubuntu'nun gücünü ve gnu/linux dünyasının zenginliğini gösterecek güzel bir site olacaktır...

Hatta diğer dağıtımların da Ubuntu'ya özenip benzer projeler başlatacağına iddiaya girerim...

if

@rutku, uygulamaya dair daha detaylı açıklamalar var arşiv kısmına göre:)

rutku

@if çok büyük yenilik yemin ediyorum :D . Daha çok eksiği var bu sistemin. Bir windows kullanıcısı windows platformu için büyük indirme sitelerine baktığında 1 milyon tane program buluyor. Ubuntu sitesine girdiğinde taş çatlasın 20 bin tane :). Özgür yazılımın gücü paket sayısına göre ölçülmemeli.

Synaptic te bile daha fazla özellik var. Programın açıklaması, ekran görüntüsü, sürüm numarası, sürüm notları. Synaptic candır can. Bu sitenin amacı launchpad deki uygulamaların burada onaylanarak yansıtılması. Çok harika olur !

Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

eribol

Benim için tek albenisi görselliği. Zira her dağıtımın böyle bir sitesi var ama bu kadar basit bir arayüz yok. Büyük atılım yapabilmesi için bağımlılıklarını da siteden tek tıklama ile kurarsa o zaman yenilik olarak kabul ederim.

ahmetturan

yazılımları değerlendirmelere göre sıralayabilen var mı acaba?
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

agritux

http://packages.ubuntu.com/ daha geniş kapsamlı (tüm paketler) ve txt modlu hali :P ve hep vardı

decent

Alıntı yapılan: bahdem - 21 Aralık 2011 - 00:49:12
Arkadaşlar şimdi program kurmaya çalıştım.instal dediğimde yeni bir sayfa açılıyor ama kurulum yapılmıyor :)

Sihirli sözcük : Firefox

zeusmaster

@decent sanırım operanın azizliğine uğradım :)
Up and Running...

bytan

Harici yorumları tekrarlanmamak ümidiyle dışarı alalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

acer

Bu girişim bana sanki android marketin bir benzeri gibi geldi. Ubuntu bunu yapmakla mobile dünyaya mı yönelmek istiyor?

OtakuMan

Official Blog
This is my planet

ÇÜNKÜ KAMBAK OLMAK BUNU GEREKTİRİR

Btuna

Yazılım Merkezi; son sürümlerle birlikte Netbook gibi zayıf donanımlarda ağır çalışıyordu. Bence çok güzel bir gelişme olmuş.

yakusha

Google Play gibi, internetten seçsek sonra kendisi online olduğumuzda bilgisayara otomatik kurulsa :)

tamam çok şey istedim ve sustum.