masaüstünde kısayol oluşturmak

Başlatan ekinox2, 20 Aralık 2011 - 16:29:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekinox2

arkadaşlar konu başlığı ile ilgili forumda araştırma yaptım fakat bahsetiğiniz sağ tuş menüsünde bulunan başlatıcı oluştur sekmesi benim sağ tuş menüde mevcut değil 11.10 gnome3 yüklü şu anda bir terminal komutu için kısayol oluşturmam lazım da yardımcı olursanız sevinirim

alquirel

GNUbuntu

@ekinox2 nin sorusuna bir cevap olmasa da, konu başlığı ile ilgili bir ipucu vereyim. Bu yol tabiki klasör içinde bir çalıştırma dosyası olduğunda geçerlidir.
Masaüstünde  kısayolunu oluşturmak istediğin uygulamayı farenin orta tuşu (tekerleği) ile tutup masaüstüne çek ve çıkan seçeneklerden "Buraya Bağla"yı seç.
Önce Saygı...

heartsmagic

@GNUbuntu, Unity üzerinde mi bu çözüm? Pek anlayamadım ben ilk cümlelerini.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

GNUbuntu

Ben Unity kullanıyorum @heartsmagic, Gnome masaüstlerinin hepsinde yapılabilir. Depodan ya da deb paketi olarak değil de, indirip kurduğumuz bir oyun olduğunda işe yarıyor.  Örneğin ben Mega Glest oyununu sitesinden son sürümü indirip kurdum ve çalıştırma dosyasının kısayolunu anlattığım şekilde masaüstüne ekledim. Şimdi konu başlığı "masaüstünde kısayol oluşturmak" olunca bu ipucunu yazmadan edemedim.
Önce Saygı...

heartsmagic

Şimdi anladım ilk cümlende ne demek istediğini. Klasik herhangi bir dosya gibi kısayol oluşturmayı anlatmışsın sen. Tabi, o şekilde hâlâ iş görüyor söylediğin yöntem.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.