Ubuntu-Rozet, Sticker, termos. buyrun orjinal hali çıktı alın !

Başlatan x x x x, 09 Aralık 2011 - 16:26:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x x x x

Shop Fiyatı:  £2.50

Paylaşmak güzeldir : )

Orijinal Dosya
Stickers.jpg.rar - 0.86MB

(A4 boyutundadır, direkt çıktı alabilirsiniz.)

İnternet'ten bulduğum simgeler ile A4 üstünde nasıl duracağını hesaplayarak boyutlarını belirledim, kırtasiyeden sticker'ı bastırdım vee sonuçlar : ) her yerde Ubuntu var:)

zeusmaster

Hocam süper olmuş da yaptığın dosyaları psd ya da jpeg olarak paylaşsan da biz de çıkartıp yapıştırsak :)
Up and Running...

alorak

Paylaşılan stikerlar orijinal mi tam anlayamadım :) yani çıktı alınca çok da kaliteli duracağını düşünmüyorum. Türkiye'den talep olup da bir çok kişi getirtsek tek bir kargo ile ne kadara patlar ki?
özgürlük için

zeusmaster

Güzel olmuş da .rar olması sorun yarattı :) Özgür bir sıkıştırma seçilseydi sanırım daha güzel olurdu :)
Up and Running...

syagdiran

Etiketler  için teşekkürler. Bir de CD Kapağı olsa pek güzel olurdu.

burk

@alorak arkadaşın fotoğraflarında çıkartmalar gayet iyi duruyor ancak benim @x x x x'e bir sorum var, rozet ve sticker işi tam olarak nasıl olacak? Ne yapmamız lazım? Sanırım büyük kırtasiyeler bu tipte yapışkanlı kağıtlara çıktı alabiliyor, değil mi?

zeusmaster

@burk her renkli çıktı veren kırtasiyeden yaptırırsınız.Ben aldım bugün stiker rar dosyasını açabilirsem çıkartacağım:)
Up and Running...

burk

@bahdem buyur ben dosyanın çıkartılmış halini vereyim :)
http://goo.gl/iQjo4

Şimdi ben kırtasiyede bunu sticker olarak istiyorum dediğimde adam bana yapışkanlı halde mi verecek? Veya rozet için çıktı aldığımda rozetin kendisini nereden bulacağım?

zeusmaster

@burk hocam sen çıktı alırken "Ben bunun a4 sticker kağıdına çıkarılmasını istiyorum" dersen adam işini halleder :)
Rozet olarak da standart rozetin içindekini çıkartıp bunu yapıştırmış arkadaş sanırım.Ya da standart rozetin üzerine direkt yapıştırmış :) 
Up and Running...

burk

Alıntı yapılan: bahdem - 17 Aralık 2011 - 21:52:23
@burk hocam sen çıktı alırken "Ben bunun a4 sticker kağıdına çıkarılmasını istiyorum" dersen adam işini halleder :)
Rozet olaraktas standart rozetin içindekini çıkartıp bunu yapıştırmış arkadaş sanırım.Yada standart rozetin in üzerine direk yapıştırmış :)
Aradığım kelimeler "a4" ve "sticker kağıt" kelimeleriydi. :) , ilk fırsatta bunun çıktısını alacağım, çok teşekkür ederim:)

alorak

A4'ün tam olarak piksel karşılığını biliyor muyuz arkadaşlar. ilgili jpeg'i 100de 100 açtığımda a4'ten daha büyük olduğu gözüküyor. tam boy kaç biliyor musunuz?
özgürlük için

burk

@alorak o soru benim de aklıma gelmişti ancak @bahdem a4 deyince öyle kabul ettim, eğer öyle değilse bile sadece bir ihtimal daha var o da a3 kağıda basılabileceğidir.

alorak

Alıntı yapılan: burk - 18 Aralık 2011 - 13:20:49
@alorak o soru benim de aklıma gelmişti ancak @bahdem a4 deyince öyle kabul ettim, eğer öyle değilse bile sadece bir ihtimal daha var o da a3 kağıda basılabileceğidir.

Bu konuda araştırmalar yaptım ama dpi'sine göre değişiyor diyor ama ben a4'ün ne kadar yer kapladığını görmek istiyorum. (laptopun arkasına uygun debian çıkartması eklemek için) bilgisayarda 100'de 100 dediğimizde oluşacak a4 pikseli kaç hala meraklardayım..
özgürlük için

alquirel

Piksel konusu yazıcıdan yazıcıya fark edecektir. A4 kağıdının boyutları 21cm × 29,7cm. İnç olarak düşünürsek yaklaşık 8,26 × 11,69 gibi bir sayı oluyor.

Eğer düşük kaliteli, yani 72dpi'lik bir yazıcıda çıktı alacaksanız bu durumda A4 boyutu 595 × 841 olur.
Yok eğer oldukça yüksek kaliteli bir yazıcı bulursanız, mesela 300dpi'lik bir yazıcıda bu boyutların hemen hemen dört katı piksel kullanmak durumundasınız.
Bu da 2480 × 3508 piksel gibi bir değer oluyor.

alorak

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Aralık 2011 - 13:32:39
Piksel konusu yazıcıdan yazıcıya farkedecektir. A4 kağıdının boyutları 21cm × 29,7cm. İnç olarak düşünürsek yaklaşık 8,26 × 11,69 gibi bir sayı oluyor.

Eğer düşük kaliteli, yani 72dpi'lik bir yazıcıda çıktı alacaksanız bu durumda A4 boyutu 595 × 841 olur.
Yok eğer oldukça yüksek kaliteli bir yazıcı bulursanız, mesela 300dpi'lik bir yazıcıda bu boyutların hemen hemen dört katı piksel kullanmak durumundasınız.
Bu da 2480 × 3508 piksel gibi bir değer oluyor.

Benim tam olarak anlamadığım nokta şu. diyelim 300dpi'lık bir imaj dosyası oluşturduk. örneğin 5cm'e 1cm lik bir imajı koymak istiyoruz. bunun piksel karşılığını nasıl bulacağız? Yani kısaca ben şunu istiyorum 1280x800 px ekranım var. ve bu ekranda gerçek ile 1'e 1 karşılaştırıp çıkartabileceğim bir yol var mı? Örneğin şu an Scribus'u açtım. a4 diyince bildiğin gerçek a4 kağıdı boyutu oluyor. ama detaylara bakınca dpi'si gözükmüyor ya da ben göremedim. ama fireworks(wine) veya gimp ile açtığımda klasik 21 cm 29 cm seçince gerçek a4 boyutunda olmuyor yüzde yüz gözükmesi durumunda.
özgürlük için

alquirel

Benim bildiğim yazıcılar inç ve dpi hesabı çalışıyor. dpi dediğimiz şey de inç başına piksel sayısı. Grafik uygulamalarında inç birimini veya santimetre olarak sayfa boyutlarını girip dpi değerini de ihtiyacımızı göre ayarladıktan sonra uygulama piksel değerini kendi ayarlıyor zaten. En azından Gimp'de öyle, şuan Scribus'a bakamıyorum.

Bu uygulamalarda cm olarak sayfa boyutlarını girip de %100 yakınlaştırmada boyut karşılaştırmasında başarısız olmanın sebebi muhtemelen monitörde kullanılan dpi değeri ile uygulamada seçilen dpi değerinin uyuşmaması olabilir.

Son olarak şunu söyleyeyim. Bildiğiniz gibi piksel bir ölçü birimi değil aslında. Yani piksel sadece nokta demek. Ve o noktanın boyutu konusunda da bir standart yok. Onu da dpi değeri belirliyor. Standart olan ölçüler ise cm, inç gibi ölçüler. Siz işi garantiye alın, 2480 × 3508 piksellik görüntü oluşturun. Çıkartırken de A4'e çıkacağı için kalite kaybı olmaz, boyutta da sıkıntı çıkmasa gerek.

alorak

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Aralık 2011 - 13:59:49
Benim bildiğim yazıcılar inç ve dpi hesabı çalışıyor. dpi dediğimiz şey de inç başına piksel sayısı. Grafik uygulamalarında inç birimini veya santimetre olarak sayfa boyutlarını girip dpi değerini de ihtiyacımızı göre ayarladıktan sonra uygulama piksel değerini kendi ayarlıyor zaten. En azından Gimp'de öyle, şuan Scribus'a bakamıyorum.

Bu uygulamalarda cm olarak sayfa boyutlarını girip de %100 yakınlaştırmada boyut karşılaştırmasında başarısız olmanın sebebi muhtemelen monitörde kullanılan dpi değeri ile uygulamada seçilen dpi değerinin uyuşmaması olabilir.

Son olarak şunu söyleyeyim. Bildiğiniz gibi piksel bir ölçü birimi değil aslında. Yani piksel sadece nokta demek. Ve o noktanın boyutu konusunda da bir standart yok. Onu da dpi değeri belirliyor. Standart olan ölçüler ise cm, inç gibi ölçüler. Siz işi garantiye alın, 2480 × 3508 piksellik görüntü oluşturun. Çıkartırken de A4'e çıkacağı için kalite kaybı olmaz, boyutta da sıkıntı çıkmasa gerek.

Hımm peki mantıklı açıklama oldu. o zaman 2480 × 3508px yapıp yüzdesiyle oynayarak a4 e yakın oranda bakmaya çalışayım. çünkü çıktıdaki büyüklük epey lazım olacak.
özgürlük için

zeusmaster

Arkadaşlar takildiginiz konuyu anlayamadim.Zaten çıktıyi alırken yazici soruyor ne yapmasi gerektiğini.KAĞIDA SIĞDIR diyince otomatik a4 e sığdırıp çıkartıyor :)
Up and Running...

alorak

Alıntı yapılan: bahdem - 18 Aralık 2011 - 14:41:09
Arkadaşlar takildiginiz konuyu anlayamadim.Zaten çıktıyi alırken yazici soruyor ne yapmasi gerektiğini.KAĞIDA SIĞDIR diyince otomatik a4 e sığdırıp çıkartıyor :)

Çıkartacağım stickerların boyutlarını düzenlemek istiyorum. yani örneğin arkaplandaki toshiba yazısının sağ üst kısmına debian'ın logosunu koymak ve 2 ye 3 cm'lik powered by gnu/linux logosu koymak için tüm bunlar.
özgürlük için

alquirel

Unutmadan, en boy oranını da korumanız lazım, görsel öğeniz sonra tombullaşmasın, uzamasın :)

alorak

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Aralık 2011 - 15:12:42
Unutmadan, en boy oranını da korumanız lazım, görsel öğeniz sonra tombullaşmasın, uzamasın :)
Tam olarak 1.7 - 2.6 cm olarak güzel bir sticker setleri buldum :) www.unixstickers.com/linux_os_distribution_stickers/debian-os-sticker ilgilenen bakabilir burdaki logolara. ama boyutunu kendiniz düzenlemeniz gerekiyor yine de.. 207px - 307px oluyor benim pixel boyutumda.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Aralık 2011 - 17:30:01

Çıktısını da aldım güzel oldular :) :) tam istediğim gibi.. 1 TL ye a4 çıktısı alındı.
özgürlük için

x x x x

Gimp de yaptım. cetvelle istediğim boyuta karar verdim sonra ölçüleri oranlayıp gimpe girdim 1 e 1 oldu a4 boyutunda çıktı alıp tek tek kestim rozet sıradan bir rozet üstüne yapıştırdım. hepsi bu kadar : )

alorak

Debian ve Gnome için bazı stickerlar için kendi toparladığım sayfa da bu: http://i.imgur.com/3753n.jpg ve kaliteli png dosyası olarak: http://www.boxca.com/p5z0vjhgep9z/stickerlar.rar.html
özgürlük için

zeusmaster

Bu yapışkan etiket işi çok hoşuma gitti.Çıkartıp yapıştırıyorum makinelere :)
Up and Running...

burk

Alıntı yapılan: bahdem - 18 Aralık 2011 - 23:48:24
Bu yapışkan etiket işi çok hoşuma gitti.Çıkarttıp yapıştırıyorum makinelere :)
Şöyle çözünürlüğü yüksek bir fotoğraf fena olmazdı. :)