ASUS M6R Fan problemi

Başlatan avagadrofx, 17 Aralık 2011 - 16:59:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avagadrofx

Merhaba arkadaşlar,

hafif olsun diye xubuntu kurmama rağmen bilgisayarıma, windows xp'den bile daha çok ısınmaya başladı. Psensor'le kontrol ettiğimde 75 dereceye kadar çıkıyor CPU veya Ekran kartının ısısı. BU problemi nasıl çözebilirim.

yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

burk

@avagadrofx öncelikle foruma hoşgeldin, sayfanın sağ üst köşesinde bir arama kısmı mevcut, bu konular çok konuşuldu, gerekli aramalarla sorununun çözüleceğine inanıyorum. :)

heartsmagic

Klasik yöntemlerle çözülmeyebilir sorun. Eski bir başlık mevcut:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=51014

Yeni çekirdeklerle sorunun (ACPI sorunu) hallolacağından bahsediliyor fakat güncel çekirdekle de bu durum devam ediyorsa başka ne yapılabilir bilmiyorum. Adı geçen başlıkta bir de dsdt düzenleme önerisi var ki o da can sıkıcı bir şeydir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gezgin_04

hocam aynı sorunu bende yasadım bir sürü yol denendi acpi kapalı tuttum ve kurulumu yaptım ama tam bir performans alamıyorsun o şekil ama sana sorunu söyleyeyim çekirdek desteklemiyor opensuse,fedora,linuxmint,ubuntu ,kubuntu ve parduş hepsini de denedim aynı sorun vardı. sonuç ise kernel çekirdek sürümü olarak 2.6.x sürümleri asusta çok stabil ne zaman sürüm 3 e yükseldi asus takıldı en güncel sürümünde bile çözüm yok ve tavsiyem ubuntu 10.04, linux mint 10 ve parduş 2011.2 sürümünü kullanabilirsin ben kullandım sorunsuz çalışıyor insallah ilerde çıkacak sürümlerde bu sorunu hallederler.