Amsn bildiri sesleri

Başlatan DeFacto, 30 Mayıs 2008 - 17:19:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DeFacto

Amsn'de bildiri seslerini açtığım halde hiç bir şey duyamıyorum. Bu sorunun nedeni nedir ? Nasıl çözebilirim ?

ufuk_k

Tercihler--Diğer/Preferences--Advanced bölümünde altta ses ve video ayarlama/edit audio and video settings var. Burası hem ses çalma ve kaydetme aygıtını hem de webcami ayarlar. Test de eder. Oradan seçebilirsiniz. Normalde /dev/dsp seçili olması gerek.

DeFacto

Ses sorununu aştım fakat örneğin audocious tarzı bir player açtığımda aynı anda ses veremiyor. Hatta konfrigasyon ayarlarına müzik çalarken girdim ve çalma için sample tona play dedim Could not gain access /dev/dsp gibi bir hata verdi. Ben müziksiz msn sessiz msn'le de yapamam :D çare yok ise  amsni silecem

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürlüğeyeryok

bende müzik dinlerken amsn in herhangi bir bildirim sesini duyamıyorum amarok ve ritimbox ta denedim sonuç hüsran. sorunu ingilizce forumlarda aradım ve sorunun 8.04ün pulse audio kullanmasından dolayı olduğunu öğrendim. amsn oss kullanıyor bundan dolayı da bir tür çakışma oluyor. herhangi bir çözüm de bulamadım çünkü anladığım kadarıyla pulse audio sorunu amsn e amsn ise pulse audio ya atıyor.

atomkarinca

O zaman ayarlardan pulse audio yerine alsa ya da oss şeklinde değiştirerek deneyebilirsin. Pulse audio kullanmak zorunda değilsin sonuçta. Ben şu anda alsa kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım henüz.

özgürlüğeyeryok

alsa da yaptım oss de yaptım ama yine de müzik çalarken amsnden ses alamıyorum.

Cutleth

Ben de amsn kullanırken bildiri sesi alamiyorum :( Amarok açık olsa da olmasa da farketmiyor.