Linux Journal 2011 Ödülleri

Başlatan ahmetturan, 12 Aralık 2011 - 20:19:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetturan

ödüllere buradan ulaşabilirsiniz:
http://www.linuxjournal.com/slideshow/readers-choice-2011

en iyi linux dağıtımı olarak ubuntu seçilmiş
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

alquirel

burk

@alquirel özet için çok teşekkürler, Gnome 3 kullanıcısı olarak da yılın ürünü seçilmesine sonuna kadar destek verdiğimi belirtmeliyim. :)

ahmetturan

boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

alquirel

Alıntı yapılan: if - 13 Aralık 2011 - 00:37:32
Bu nasıl özet:D

Daha ilk sayfalarda Gnome'u görünce hiç üşenmeden sonuna kadar bakmaya karar verdim.
Sonlara yaklaştıkça da sıkılıp bırakasım geliyordu. Tam bırakacakken Gnome 3 sayfasına gelince "yeterli veri oluşmuştur" deyip buraya damladım :D
Yapanlar, seçenler, "tanıtanlar" sağolsun :P

KemalALKIN

Kitap ve yazar hariç hepsini biliyorum bir de "Other" web hosting denen şeyi bilmiyor ve tanımıyordum. Çok güzel bir seçim olmuş ben de oy vermiştim. LibreOffice sonucuna sevindim. Ubuntu'nun gene lider olup popülerliğinin bitmemiş olduğunu kanıtlaması güzel olmuş. Bu yazdan itibaren Nvidia karta sahip olduğumdan bu sefer Nvidia'nın seçilmesi beni üzmedi aksine sevindirdi. Güzel oylama Linux camiası :). Gnome masaüstü ortamını da tebrik ediyorum.
www.tckemal.ist

Chantre

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 13 Aralık 2011 - 11:12:47
Kitap ve yazar hariç hepsini biliyorum birde "Other" web hosting denen şeyi bilmiyor ve tanımıyordum. Çok güzel bir seçim olmuş bende oy vermiştim. LibreOffice sonucuna sevindim. Ubuntu'nun gene lider olup popülerliğinin bitmemiş olduğunu kanıtlaması güzel olmuş. Bu yazdan itibaren Nvidia karta sahip olduğumdan bu sefer Nvidia'nın seçilmesi beni üzmedi aksine sevindirdi. Güzel oylama Linux camiası :). Gnome masaüstü ortamınıda tebrik ediyorum.

bende de Nvidia ekran kartı var. Dişlemek üzereyim :(

Bir de yılın ürünü Gnome 3 değil Android olmalıydı bence ama evet genelde sonuçlara ben de katıldım.
When you play the game of thrones, you win or you die!

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Chantre - 13 Aralık 2011 - 12:17:53
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 13 Aralık 2011 - 11:12:47
Kitap ve yazar hariç hepsini biliyorum birde "Other" web hosting denen şeyi bilmiyor ve tanımıyordum. Çok güzel bir seçim olmuş bende oy vermiştim. LibreOffice sonucuna sevindim. Ubuntu'nun gene lider olup popülerliğinin bitmemiş olduğunu kanıtlaması güzel olmuş. Bu yazdan itibaren Nvidia karta sahip olduğumdan bu sefer Nvidia'nın seçilmesi beni üzmedi aksine sevindirdi. Güzel oylama Linux camiası :). Gnome masaüstü ortamınıda tebrik ediyorum.

bende de Nvidia ekran kartı var. Dişlemek üzereyim :(

Bir de yılın ürünü Gnome 3 değil Android olmalıydı bence ama evet genelde sonuçlara ben de katıldım.

Ne sorununuz var eski bir kart ve sürücü sıkıntısı mı veya uyum? Yoksa onboard intel + nvidia harici kart olan bir laptop kullanıcısı mısınız?
www.tckemal.ist

Nano68

Alıntı yapılan: alquirel - 12 Aralık 2011 - 20:59:50
Hemen özet geçeyim :)

En iyi masaüstü ortamı : Gnome - http://www.linuxjournal.com/slideshow/readers-choice-2011?page=3
Yılın ürünü : Gnome 3 - http://www.linuxjournal.com/slideshow/readers-choice-2011?page=44
Yılın ürünü Gnome3 olması beni üzdü.Gnome 3 hiç mi hiç güzel olmamış.
Bu yüzden Ya Unity Ya KDE Ya LXDE Ya XFCE .
Android yılın ürünüdür bence

ahmetturan

Alıntı yapılan: Nano68 - 13 Aralık 2011 - 12:32:57

en iyi masaüstü olarak KDE ikinci olmuş.
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

KemalALKIN

Alıntı yapılan: ahmetturan - 13 Aralık 2011 - 13:23:45
Alıntı yapılan: Nano68 - 13 Aralık 2011 - 12:32:57

en iyi masaüstü olarak KDE ikinci olmuş.

KDE ayda bir yeni sürüm çıkarıyor bu güzel. Ancak sadece farkları 4.X sürümlerdeki X sürüm arttıkça artıyor. Gnome ise yeni tarzına soğukluk hissetsem de stabil olmayı bırakmıyor ve fark ettiriyor ufacık da olsa.
www.tckemal.ist